Venüs Boğa’da

Venüs sevgiyi deneyimleme kapasitemizi, değer verdiğmiz şeyleri, özdeğer algımızı gösterir. Boğa Burcu ise güzelliğin, maddi güvencenin ve zenginliğin burcudur.  Burası Venüs’ün bahçesi.

Boğa Burcu, doğanın güzelliğini ve bu güzelliğin getirdiği bolluğu ve bereketi anlatır. Boğa mevsimi olan Nisan-Mayıs aylarında doğa tüm güzelliği ve zeraferiyle açar çiçeklerini, dallarda meyveler olgunlaşmaya başlar, hayvanlar yavrular… Günlerin uzaması ve havanın, toprağın ve suyun ısınmasıyla artık daha rahat ettiğimiz, daha az kaygı duyduğumuz, hayatın geçen kış aylarına göre daha kolay olduğu ilkbahar başlamıştır… Venüs’ün yönetimindeki Boğa mevsiminde renk, koku, güzellik kendini gösterir.
İşte Venüs burada güven içinde altınlarını biriktiriyor. Yaşamın devamına ve sürdürülmesine yönelik ilişkiler kuruyor, kalıcı, belli temeller üzerine inşa edilen evlilikleri kutsuyor. Bolluk ve bereketin ancak kurulu bir düzenle ve güvenlik içinde sağlanabileceğini bizlere hatırlatıyor.

Bizler hayatımız boyunca birçok şeye değer veririz ve her şeyi de ona biçtiğimiz değer üzerinden yargılarız. Bir kişinin doğum haritasındaki Venüs, nelere değer verdiğini  anlatır. Boğa’daki Venüs, maddi güvenceye, maddi zenginliğe değer verir. Neyi istediği, nelerden keyif aldığı, neleri sevdiği, ilişkilerini nasıl kurduğu, yaratıcılığını nasıl kullandığı sahip oldukları üzerinden tanımlanıyor. Boğa’daki Venüs, hayatta hep en iyisine sahip olmak isteyecektir. En basit eşyalarının bile olabilecek en kaliteli, en iyi ve göze en hoş geleni olmasına gayret edecektir. Yedikleri, giydikleri, oturduğu ev… her şey olabileceğinin en iyisi olmalıdır. Bu onlar için çok önemlidir çünkü güvende olduklarını böyle hissederler. Bu yüzden çok para kazanmak isteyecektir. O hayatta her şeyin en iyisini istiyor. Onun hayattaki amaçları da finansal amaçlar olacaktır, hep daha çok para kazanmak isteyebilir, asıl amacı finansal güvence sağlamaktır. Hem kendisi hem de ailesi için finansal güvence sağlamak onun bu hayattaki önceliğidir. Lükse ve varlığa düşkünlükleri zaman zaman onları krize de
sokabilir.

Venüs Boğa’dayken doğan insanlar plastik sanatlar, estetik, bahçe ve çiçek tasarımı konularında çok başarılı olurlar. Daha maddeye ve kariyer inşaa etmeye yönelik haritalarda Boğa’daki Venüs banka ve finans kariyerini de gösterebilir. Ne olursa olsun her zaman her şeyin, sahip olabileceği her şeyin, en iyisini isteyecektir. Boğa ve Oğlak, değişiklikten hoşlanmayan, kalıcılığa ve sağlamlığa önem veren burçlardır. Boğa’daki Venüs de ilişkilerinde her şeyden önce maddi güvence arayabilir. Partnerinin onu somut şekillerde desteklemesini bekleyebilir. Partnerinde doğal güzellik arayacaktır. Ne de olsa Venüs Boğa’dayken doğan bir insan bu dünyaya doğanın güzelliğini, çiçeklerin renklerini, meyvelerin aromalarını ve tüm güzellikleri deneyimlemek için gelmiştir.

Kendi doğum haritanızdaki Venüs’ü ve Venüs’ün size getirdiği hediyeleri öğrenmek için Venüs Burcu Analizi’nden yararlanabilirsiniz. Bunun için bir mesaj atmanız yeterli.

 

Sevgiler

Begüm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s