20 Mayıs Haftası

Bu haftanın en önemli olayı Güneş ile Mercurius’un elele İkizler Burcu’na geçmesi. Şimdi baharın güzelliği, çiçeklerin kokusu ve rengi yerini kelebeklere, arılara ve doğada her şeyi birbirine katan tatlı rüzgarlara bırakıyor. Venüs, Boğa’ya daha geçen hafta girdi, birçoğumuz için Venüs günleri yeni başlıyor.

Haftasonu yaşadığımız dolunay, tam da ihtiyacımız olan enerjiyi getirdi. Haftanın ilk günü hala dolunayın rezonansındayız ve ileriye doğru, iyice gerilip bırakılmış bir ok gibi, Yay duygusuyla hareket ediyoruz. Bu dolunay, hem özgürleştirici Venüs-Uranüs kavuşumu hem de ataerkilliği taşa çeviren Medusa vurgusuyla, kadınların dolunayıydı. Pazartesi günü Ay, Jüpiter’e doğru ilerlerken işte bunu büyütecek. Pazartesi haftanın en güzel günlerinden biri. Bu gün, fırsatlarla ve yeniliklerle dolu. Boğa’nın zenginliğinden, bolluğundan ve bereketinden kabınızı doldurmak, doğanın güzelliğini kutlamak için harika bir gün. Bugün çiçek alabilirsiniz.

Ne oluyorsa Salı günü öğleden sonra 2 buçuk gibi olacak arkadaşlar :)) Güneş ve Merkür, Salı öğleden sonra İkizler Burcu’na geçiyor 🙂 Bu esnada Ay’ın Oğlak’ta olması bu süper etkiyi biraz olsun yavaşlatacak gibi. Hani arabalar deli gibi gitmesin diye bazı yerlerde yola kapan ya da tümsek koyarlar ya, Ay işte tüm güzelliğiyle bunu yapacak bizim için. Yine de Salı öğleden sonra konuşmalar bitmiyor, mailler durmuyor… Salı günü hem Ay’ın Oğlak’a hem de Güneş’in İkizler’e geçişiyle enerji bir hayli değişmiş oluyor.

Önümüzdeki bir Ay boyunca iletişim, okuma, kendimizi ifade etme alanında gelişiyoruz. Günlükleri çıkartın, kalemleri açın. Eskiden ilkokulda çöpün etrafında kalem açmak için çocuklar toplanırdı, sonra onlar muhabbete dalınca da öğretmen kızar onları geri sıralarına yollardı :)) Tam buna uygun günlerdeyiz işte.

Çarşamba günü öğleden sonra ve akşam saatlerinde Ay’ın Pluton ve Satürn gibi iki yavaş ilerleyen gezegenle kavuşumu var. Kendimizle hesaplaştığımız, içe döndüğümüz, içeride okul müdürüne hesap verdiğimiz saatleri gösteriyor bu. Satürn’ün bizden istediği tek bir şey var, kendimize karşı dürüst olmak. Dürüst, etik, erdemli, erdemlere ve ilkelerine sadık olanları korur Satürn. Çarşamba akşamı canınızı sıkılırsa dönün ve çuvaldızı kendinize batırın. Bu hayatta neyi doğru düzgün yapmadığınızı, neleri kaçamak kaçamak yaptığınızı, nerede kurallara uymadığınızı ve dürüst olmadığınızı sorun. Hepinizin dikilecek o kadar çok söküğü var ki… Satürn işte her şeyin hesabını sormaya geliyor.

Perşembe akşamı Ay’ın Kova’ya geçmesiyle daha zihinsel ve yaratıcı bir alanda buluyoruz kendimizi. Şimdi İkizler’in ve Kova’nın Hava alemlerindeyiz. Burada düşünceler, yeni fikirler, hayatımızı daha ileriye götürecek olan yeni farkındalıklar akmaya başlıyor hayatımıza. Başaklar dikkat etsin ama, kendilerini düşüncelere kaptırıp overthinking deryalarında kaybolabilirler de.

Cuma günü elimizde biriktirdiklerimizden somut bir şey oluşturmak istediğimzi bir ay fazında olacağız. Bu önemlidir, dolunaydan birkaç gün sonra insan geçen zamanı düşünür, öğrendikleri ve biriktirdikleriyle kalıcı bir şey kurmak ve geçip buna uzaktan bakmak ister. Cuma günü haftayı ve geçtiğimiz ayı bu şekilde toparlayıp yaşadıklarımızdan sonuçlar çıkardığımız birkaç güne giriyoruz.

 

Haftasonu için de ayrıca konuşuruz 🙂

 

Sevgiler

Begüm

Mayıs 2019

KADIKÖY

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s