13 Mayıs Haftası

Akrep’te Dolunay

Bu haftasonu Akrep Burcunda bir dolunay yaşıyor olacağız. Bu dolunay bizi daha önce bilmediğimiz ve henüz keşfetmediğimiz sulara taşıyor.

Haftanın ilk iki günü, Ay Başak’ta seyrederken önümüzdeki günlere hazırlık evresindeyiz. Önce iyileştirmemiz, tamir etmemiz ve hazırlamamız gereken şeyler var. Bunlar, işlerimizle, çalışma hayatımızla ilgili konular olabilir. Ay Başak’ta seyrederken masamızı düzenlemek, kendi alanımızı temizlemek, dosyaları dosyalamak, hesap defterlerini gözden geçirmek ve bahçemize bakmak isteriz. Pazartesi ve Salı günleri işlerle uğraşmak ve haftasonuna pek iş bırakmamak için iyi organize olmak için ideak görünüyor.

Çarşamba günü öğle saatlerinde Venüs, Boğa Burcu’na geçiyor. Venüs, Boğa’da güzelliğini, renklerini ve bolluğunu tam olarak ifade eder. Burası onun bahçesi, tüm renkleriyle, tüm kokularıyla açtığı yer. Venüs burç değiştirirken Ay da Terazi’de olduğuna göre bu değişimi hepimiz yaşayacağız ve deneyimleyeceğiz. Bugün öğle arasını biraz daha uzatmak, kahvenin yanına bir kurabiye daha almak, çalışmaya biraz geç başlamakta hiçbir sorun yok. İkizler’in son derecesindeki Mars, müdürünüzü henüz çileden çıkarmadıysa tabii.

Perşembe sabahı Mars’ın Yengeç Burcu’na geçmesiyle de önümüzdeki dolunayın temelini oluşturan iki unsur da değişmiş olacak. İşte sanıyorum ki Perşembeden itibaren dolunayın etkisi başlayacak.

Cuma günü öğle saatlerinde Ay’ın Akrep’e geçmesiyle enerji daha da derinleşiyor ve duygulara, duyguların derinliğine doğru inişe geçiyor olsa da Uranüs bizi uyandırıyor.

Haftasonu için de ayrıca bir yazı hazırlarım 🙂

 

 

Sevgiler

Begüm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s