11-12 Mayıs Haftasonu: Boğa ve Aslan

Haftasonunun çoğunluğunda Güneş Boğa’da, Ay da Aslan’da ilerliyor olacak. Boğa da Aslan da sabit nitelikl burçlar ve ikisinin de sembolünde birer hayvan var.

Boğa, enerjinin yavaşlayarak maddeleşmesini ve Aslan da maddenin ısınarak kurumasını, Güneş’in kuru sıcağı altında kavrularak iyice olgunlaşmasını anlatır. Bu iki burç, maddi dünya  ve maddi dünyadaki alma-verme dengesiyle ilgili olduğu için eskiden basılan paralarında üstünde de Aslan-Boğa sembolizmi kullanılmış.

Bu hafta kendimizle ilgilemek, kendi kabımızı, sepetimizi doldurmak istediğimiz bir hafta. Çevrenizdeki Boğa ve Aslan Burcu insanlara bakın. Boğa’lar ellerindekini tutmayı çok iyi bilirler, yerlerinden kalkmak istemezler çünkü bu onlar için enerji kaybıdır. Boğanın en büyük arzusu enerjiyi kendinde tutmak, biriktirmektir. Vakti zamanı gelince bir Aslan gelip bunu güzelce mideye indirsin diye tabi ki 😀

Aslanlar Boğa’ların aksine her derdinize koşar, kapıları hep açıktır ama kendilerini hiçbir zaman bir ikinci ya da yardımcı durumuna düşürmeden yaparlar bunu. Aslan kurtarıcıdır, zor zamanınızda sizi karanlığın içinden çıkaran, altın zırhlar içindeki kahramanınızdır (değillerse bile Aslanlara böylelermiş gibi davranmak iyidir 😉 ). Aslan arkanızı toplamaz ama size her zaman doğru yolu gösterir, etrafı aydınlatır.

Boğa ile Aslan’ın arasındaki ilişkinin en önemli unsuru dengedir. Asla aslanlar gelip boğaların (ya da benzeri hayvan olan ceylanların) hepsini birden yutmazlar. Doğadaki  denge öyle kusursuz bir biçimde sağlamıştır ki ne ortalığı boğalar basar ne de aslanlar bir sonraki mevsim aç kalırlar. Her şey kusursuzluk akar gider…

Bu haftasonu da sahip olduklarımızı, kendimizi, zamanımızı elimizde tutmak, iyi değerlendirmekle duygularımızın bizi içine çektiği eğlenceler ve DRAMALAR arasında kalıyor olabiliriz.

Her şeyden önce kendimize zaman ayırdığımız ve kendi kaynaklarımızı beslemek isteyeceğimiz bir haftasonu. Unutmayın, boş bir kaptan veremezsiniz, önce kendinizle ilgilenmeniz, başkalarına vermek istediklerinizi önce kendinize vermeniz gerekir. Boğalar bunu çok iyi bilirler.

 

 

Sevgiler

Begüm

Mayıs 2019

KADIKÖY

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s