3-4- Mayıs Haftasonu: Boğa’da Yeni Ay

Bu haftasonu, Boğa Burcu’nda bir yeni ay yaşıyor olacağız. Bu yeni ayla birlikte ilkbahar mevsimini tam olarak yaşadığımız, baharı hissettiğimiz bir dönem başlıyor.

Ay, Boğa’da olmayı sever, aradığı huzuru ve güveni bulur. Boğa Burcu, doğanın besleyen, destek veren, koruyan yüzüdür. Burada bolluk var, her gün biraz daha ısınan hava, cömertlikle açan çiçekler, doğanın güzelliği ve bereketi var. Duygusal ihtiyaçları gösteren narin Ay da burada güven ve huzur içinde ilerler. Bu yüzden eskiler Ay’a Boğa Burcu’nda yücelim asaletini vermişler.

almondblossom

Mart ayından beri hayatlarımızın Boğa Burcu‘na düşen alanında alışılagelmedik şeyler oluyor. Uranüs, artık Boğa Burcu’nda ve Boğa’nın sessiz sakinliğini bozmak için geldi buraya. Alışkanlıkları yıkmaya, değer sistemlerini alt üst etmeye geldi. Bence bu harika bir şey, değişimden korkmaya gerek yok. Uranüs jenerasyonel bir gezegen, uzakta ve yavaş hareket eder. Şimdi Boğa’da sadece duruyor ve yavaşça ilerliyor. Yedi yıl içinde değer sistemlerimizde ve alışkanlıklarda ciddi ve geri dönülmez değişimler göreceğiz. Yapabileceğimiz en iyi şey değişimi görmezden gelmemek ve değişmesi gereken şeylerin değişmesine izin vermek.

Bir burca bakarken her zaman bu burcun yönetici gezegeninin nerede durduğuna da bakarız. Boğa’nın yöneticisi Venüs. Venüs de Koç’un alevli ve hareketli havasında dans ediyor. İnsanları biraraya getirip yüzükler takmayı seven Venüs, Koç’ta canlı, kendini ifade edecek kadar bir ilişkide kalamıyor ve değerleri için savaşıyor. Koç yeni başlangıçları sever ve yerinde duramaz. Kendini ifade etmek, kendini ortaya koymak, öz benliğini dünyaya haykırmak ister…

Bitmedi! Bu yeni ayda yine harika bir enerji var: Mars-Jüpiter karşıtlığı. Bir yerlerde bunun zorlayıcı falan olduğunu okuduysanız, unutun. Bu seferki Mars-Jüpiter karşıtlığı çok keyifli. Yazma-çizme konusunda, düşünceler konusunda, kendini sözle kelimeyle ifade etme konusunda bize uçuşan, alevli ve hareketli bir enerji getiriyor. Bu enerjiyi kötü kullanırsanız kendinizi birileriyle laf dalaşına girmiş halde de bulabilirsiniz, iyi kullanırsanız zihninizin ne kadar hızlı çalıştığını ve büyük resmi ne kadar kolay görebildiğinizi fark edersiniz. Gerisi size kalmış 😉

Anlaşılacağı gibi Boğa’ya bu sefer pek rahat yok. Bu yeni ayda hayatımızı Boğa Burcu’na düşen alanında ciddi, radikal değişiklikler yapabiliriz. Satürn de bize eskiden yapmak isteyip de bir şekilde engellendiğimiz, yapamadığımız değişiklikleri artık yapabileceğimizi söylüyor.

Bu yeni ayda bazılarımıza yeni farkındalıklara ilk defa uyanacak. Bazılarımız da uzun zamandır aklında olan ve yapması gerektiğini bildiği değişiklikler için harekete geçecek. Farkındalıklar şimşek çakması gibi, ani gelebilir. Harekete geçmek, artık dünyasını değiştirmek isteyenler içinse gereken her şey hazır. Seçim her zaman bizim.

 

Güncel göksel etkileri ve astroloji yazılarını Lydian’ın Instagram üzerinden takip edebilirsiniz: 

https://www.instagram.com/lydian.astrology.soulwork/?hl=tr

 

Bu yeni ayın sizin için kişisel olarak ne getirdiğini, bu enerjileri nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorsanız kişisel danışmanlık alabilirsiniz.

3-apples

 

Yükselen Burcunuza göre, Boğa’daki Yeni Ay aşağıdaki alanlarda yenilikler getirebilir ancak sizin kişisel doğum haritanızı göz önüne almadan sadece yükselen burç üzerinden yapılan bu değerlendirmeler devede kulak kalır asıl olan her zaman sizin kişisel, size ait ve biricik olan doğum haritanızdır. Doğum haritanızı tam anlamıyla bilmek astroloji deneyiminizi anlamlı ve verimli kılar.

 

Yükselen Koç: Para, finans, kişisel değerler, yetenekler ve kaynaklar.

Yükselen Boğa: Benlik, persona, dünya ile ilişki, dış görünüm.

Yükselen İkizler: Spiritüel konular, sonsuzluk hissi, psikoloji.

Yükselen Yengeç: Arkadaş çevresi, sosyal hayat, network.

Yükselen Aslan: Kariyer, yeni iş ve kariyer olanakları.

Yükselen Başak: Yüksek eğitim, üniversite, yurtdışı eğitim ve seyahatler.

Yükselen Terazi: Para, ortalıklar, paylaşılan kaynaklar, derin dönüşüm.

Yükselen Akrep: İlişkiler, evlilik, ortaklıklar.

Yükselen Yay: Günlük rutinler, çalışma hayatı.

Yükselen Oğlak: Çocuklar, aşk, flört, yaratıcılık, eğlence.

Yükselen Kova: Aile, geçmiş, psikoloji, hayatın temelleri.

Yükselen Balık: Okul, okuma, bilgi paylaşımı, iletişim.

 

Venüslüler: Boğa ve Terazi

Uranus Boğa’da: Perde I

Uranüs Boğa’da Perde 2: Yeni Alışkanlıklar

Moon in Taurus: Stability is Security

 

Sevgiler,

Begüm

Lydiansoulwork@gmail.com

 

 

Güncel göksel etkileri ve astroloji yazılarını Lydian’ın Instagram üzerinden takip edebilirsiniz: 

https://www.instagram.com/lydian.astrology.soulwork/?hl=tr

 

Mayıs 2019

KADIKÖY

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s