Koç’ta Venüs ve Vesta Birleşimi

Bugün gökyüzünde harika bir birleşim var. Zodyak’ın ilk burcu olan Koç’ta Venüs, Asteroid Vesta ile birleşiyor.

Koç, baharın başladığı, hayatın canlandığı, dünyanın ısınmaya başladığı zamanı gösterir. Koç, Ateş Elementinden burçların ilkidir. Uzun kış uykusunun ardından yeniden hayata uyanmayı anlatır Koç.

Venüs sevgiyi, aşkı anlatır. Burçlar kuşağında bir burçtan diğerine geçerken rengini, tavrını ve parfümünü değiştirir Venüs. Balık’ta karşılıksız, sonsuz aşkı içinde kendini kaybetmişken, Koç’a geçtiğinde kendini hatırlar, kendine, kendi varoluşunun ve bireyselliğinin gerçekliğine uyanıverir bir anda.

Vesta ise insanın içinde hep yanan ilham ateşini anlatır. Doğada kendi kendine var olan ateştir, topraktan kendiliğinden çıkan ateş, tıpkı Şeytan Sofrası gibi. Özellikle kadınların içlerinde hep yanan, bazen azalan ve bazen de coşan yaşam ateşini sembolize eder. Tahmin edeceğiniz gibi Vesta, Ateş Elementi’nden burçları sever.

Venüs ile Vesta’nın Koç Burcu’nda birleşmesi bizlere kendi gerçekliğimize, kendi varoluşumuza ve bireyselliğimize yaklaşma imkanı sunuyor. Kendimizi tanımak, kendimizi sevmek üzerine çalışmak, kendimizi daha çok sevmek ve aslında ne kadar harika ve eşi benzeri olmayan varlıklar olduğumuzu farketmek için güzel bir şans olabilir bu birleşim. Tabi ki eğer biz bu enerjiyi kullanmayı, değerlendirmeyi ve hayatımıza dahil etmeyi seçersek.

Venüs Burcu nedir ?

Kahramanın Sonsuz Yolculuğu: Koç Burcu

Asteroid Vesta

Kadın İçe Döndüğünde…

 

Sevgiler

Begüm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s