29 Nisan Haftası

Bu haftaya Balık’taki Ay ile başlıyoruz. Belki yatakta biraz daha uzun kalmak istediğimiz, işe koyulmaktansa kendimize zaman ayırmak istediğimiz bir sabah olabilir. İnsanın ve doğanın işleyişi, her zaman toplumun bizden bekledikleriyle örtüşmüyor,  bu sabah da böyle bir sabah. Ay Balık’tayken insan içe döner, dinlenmek ve biraz daha fazla uyumak ister. Ama bugün Pazartesi ve hızla işe koyulmak, ayılmak zorundayız. Belki bizi harekete geçirecek bir müzik ve ayıltacak bir fincan kahve iyi gelecektir.

Ay kapanırken çok heyecan ve enerji dolu olmayabiliriz, bunu tolere edebilmek ve kendimize dinlenmek için de izin vermek gerekir.

Salı günü yaşayacağımız Ay-Neptün kavuşumu da iyice hayal ve fantezi dünyalarına, derin uykulara çekebilir bizi. Yaratıcılığın derinde dolaştığı bir gün. Belki bir şeylerden vazgeçtiğimiz, önümüzdeki seçenekleri elediğimiz bir sabah. Ay-Neptün birleşiminin getirdiği güzel enerjileri kullanarak bunu sevgi ve şefkatle yapmayı da seçebiliriz. Boğa’da seyreden Güneş de sakinlikten bahsediyor. Kahveyi her zamankinden daha koyu içmek isteyebilirsiniz bu sabah. Yine de yaratıcılık, müzik ve hayaller için de yer ayırın ajandanızda 😉

Çarşamba günü öğleden sonra Ay’ın Koç’a geçmesiyle enerjinin biraz olsun değişeceğini öngörebiliriz. Ay, Koç’a giriyor olsa da bununla birlikte balzamik evresine yani karanlık ay evresine girecek. Karanlık Ay da sessizliği ve karanlık içinde uyuma halini anlatır. Bu sefer Koç’u cayır cayır alevler halinde değil, hafif bir kor halinde yaşayacağız. Biraz hareketlenecek ortalık ama yine de çok değil.

Perşembe günü çok ilginç. Merkür’ün Pluton ile olan ilişkisi bize çok ilginç fikirler, derinden gelen düşünceler getiriyor. Konuşmalarda, alışverişlerde yoğunluk olabilir. Kendimizi tanımak, kişisel gelişim için okumalar yapabiliriz. Günlüklerimizi alıp sayfalarca yazı yazmak için de çok iyi bir gün. Derinlerde dolaşan, psikolojik konuları yüzeye çıkarmak ve güvendiğimiz kimselerle konuşmak için kullanabileceğimiz bir zaman görüyorum.

Perşembe günü öğle saatlerinde Koç Burcu’nda Ay-Venüs kavuşumu var. Kadınların biraraya gelmesini, genç ve yaşlı kadınların biraraya gelmesini anlatır bu kavuşum. Birbiriyle konuşan ve fikir alışverişinde bulunan kadınlar olarak yorumlayabiliriz.

Cuma günü öğle saatlerinde yaşayacağımız Ay-Merkür birleşimi de Cuma günü duygularımızı iyi anlayabileceğimizi ve duygularımızı, her zaman farkında olmadığımız derin ve saklı duygularımızı daha iyi anlayıp kendi kendimize anlatabileceğimizi işaret ediyor. Bu hafta da Lydian’dakişisel astroloji haritaları ve özel çalışmalar devam ediyor olacak. Günlük kısa yorumlarımı sosyal medyada paylaşıyor olduğum gibi asıl uzun ve nitelikli yorumlarımı sadece danışanlarımın olduğu özel Instagram hesabımda yayınlıyor olacağım. Bu yazıyı buraya kadar okuduysan sen de bu kapalı gruba katılmak isteyebilirsin; astroloji konusunda soruların, merak ettiklerin varsa bana her zaman ulaşabilirsin.

 

Sevgiler

Begüm

Lydiansoulwork@gmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s