11 Mart Haftası

Herkese Günaydın!

Haftaya kararlı bir şekilde başlıyoruz, Pazartesi hareketli ve içinde birçok olayı, gelişmeyi barındıran bir gün olacak gibi görünüyor. Boğa’da, ayakları yere sağlam basan Ay, Venüs ile karesini kesinleştirip, Mars’a doğru gidiyor. Koşturmalı, hareketli ama bir o kadar da bir şeyleri ertelemek de istediğimz bir Pazartesi olacak gibi görünüyor. Kadınlar arasında çekişmelere çatışmalara dikkat etmekte fayda var. Yine de, Ay’ın Satürn ile olan uyumlu açısını kullanarak işlerimizi planlayabilir, hepbirlikte inşaa etmekte olduğumuz gelecek için her zamankinden daha iyi çalışabiliriz. Bunun için gereken enerji de akşam geç saatlere dek bizimle.

 

Salı sabahına biraz daha içe dönmüş ve kendimizle, iç dünyamızla uğraşır bir halde uyanabiliriz. İçsel gücümüzü, psikolojik gücümüzü rahatlıkla hissettiğimiz bir sabah. Dünyanın koşturmacası ve çalışması, madde dünyasının ağırlığı altında bile insanın ruhu kendini ifade etmek ister. Bu sefer güzellikle, estetikle ve doğanın binbir renkte açan çiçekleriyle göreceğiz ruhun ve döngülerin sonsuzluğunu çevremizde. Salı akşamı 7’de Ay’ın İkizler’e geçmesiyle enerji değişiyor ve daha rahat, sözlerin ve seslerin daha rahat aktığı günlere giriyoruz.

 

Çarşamba gününe Ay İkizler’de başlıyoruz. E-mail trafiği, toplantılar, iletişim için her ne kadar iyi bir gün gibi görünse de Merkür’ün Balık Burcu’ndaki geri hareketini unutmayalım. Kaybolan mailler, eski mesajlar, eski iş bağlantıları, eski arkadaşlar… birdenbire çıkabilir karşımıza bugün. Etrafımızdaki kişiler fanatizm, kendi değerlerine aşırı bağlılık, kendinden başkasını görmeden, duymadan aşırı ifadeler kullanma gibi abartılı durumlar sergileyebilir. Böyle kişilerle karşılaştığımızda araya biraz mesafe koymakta yarar var çünkü Perşembe günü bu daha da alevlenecek, ama merak etmeyin sadece konuşuyor olacaklar :))

 

Perşembe egoların günü. Ziyadesiyle bencil ve ben-merkezli olan arkadaşlarımızı biraz kendi haline bırakmak gerek bugün. İşyerinizde ciddi ego kavgaları olabilir, arada kalmayın, kenara çekilin. Bununla birlikte “selfless” hareket edenler için de ciddi ödüller göründüğünü unutmamak gerek. Bugün “ben ben ben”i bırakıp sadece çalışmamız, disiplinli, dürüst, adil ve sebatkar olmamız bekleniyor. Evet, harika ve biricik, eşi benzeri olmayan bir mücevher olduğun da doğru ama bugün sanki bir ego tuzağı ve bu tuzağı sabırla aşabilenler için de belli eforlardan ve çalışmalardan sonra ödüller var gibi görünüyor. Perşembe ilginç bir gün.

morrr

 

Cuma hem dinlendiğimiz hem de yeni bir döneme girdiğimiz bir gün. Güne Ay, hassas ve duygusal Yengeç’te başlıyoruz. Deli gibi geçen haftanın sonunda biraz rahatlamak, biraz daha çok su içmek, duygulara izin vermek istediğimiz bir gün. Bugün Merkür ile Güneş kavuşuyor. Bugün”Merkür cazimi” veya “Merkür Güneş’in Kalbinde” falan değil. Neden değil diye sormayın çünkü teknik ayrıntılar işin içinde girecek. Ayrıntıları hesaplamayı bilen astrologları okumaya devam edin 😉

Haftasonu için yeni bir yazı gelir belki 🙂

 

 

Sevgiler

Begüm

Mart 2019

KADIKÖY

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s