Venus Kova’da: 1-26 Mart

Kova’daki Venüs’ün en önemli özelliği evrensel şefkattir. Kova sınır tanımaz, herkesi sever. Onun için sadece sahip oldukları, yakınında olanlar, yakın ilişkileri değil hiç tanımadığı insanlar da önemlidir. Onun sevgisi tüm insanlık içindir ufak bir toplulukla sınırlandırılamaz. Çin’de ağlayan bir çocuk da onun için en az yakınındaki bir kimse kadar önemlidir. O evrensel düşünür, hisseder ve tüm insanlıkla bir ilişki içindedir.

 

Kova’daki Venüs sosyaldir ve birçok tanıdığı vardır, Network’ü geniştir. Kalabalıklarla iletişim halinde olabilir. Biraraya geldiği insanları bilimsel düşünmeye davet edecektir. Onun istediği dünya üzerinde barış ve mutluluğun hakim olmasıdır. Kişisel, kültürel, subjektif gerçeklikler ona göre değildir, o objektif ve evrensel olanın peşindedir. Aktivistler de Kova Burcundan çıkar. Kova’daki Venüs aktivizmi sevgi için yapacaktır. Hayvanları, çocukları sevdikleri için her şeyi göze alabilirler.

pandorr

İnsanları sever Kova’daki Venüs. “Tüm insanları seviyorum” diyebilir. Network’ü sayeside başarılı olacaktır. Para da networkü ve sosyal çevresi sayesinde hayatına akacaktır.

 

Kova’daki Venüs asla genel geçer, toplum tarafından kabul gören, ataerkil toplumun yaratttığı kalıplara sığmayacaktır. Yükselenin Aslan olduğu için her ne kadar başkaları tarafından tutucu, dramatik ve geleneksel karakterli görünüyorsan da bu sadece görünüş. Senin içindeki radikal, yenilikçi ve futurist muciti ben buradan görebiliyorum. Kova’daki Venüs’ün en büyük dezavantjı anlaşılamamaktır. Çoğu zaman da yanlış anlaşılır.

 

Kova da hep bir topluluğa, gruba ait olmak, aslında toplum için kendini feda etmek ister. Genellikle fedakar olan Balık diye bilinir ancak aslında Kova, Balık’tan daha üstün bilgeliğe sahiptir çünkü insanın tüm insanlıktan ayrı, bir başına bir varlık olmadığının bilincindedir. Kova’nın çilesi işte onun kadar bilge olamayan, cehaletin karanlığında kaybolmuş bir insanlığın parçası olmaya çalışıp durması, kendinden daha düşük bilinç seviyesindeki kitlelere ayak uydurmaya çalışmasıdır. O bireyselliğinden suçluluk ve acı duyar ve bu yüzden her ne pahasına olursa olsun kendini toplumun bir parçası kılmaya çalışır.

 

Kendine sürekli yeni kapılar açmak, yeniyi, sıradışı olanı deneyimlemek ve yeni insanlarla tanışmak, yeni topluluklara girmek istiyor…

 

 

Sevgiler

Begüm

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s