Başak’ta Dolunay: Hayallerini Gerçekleştir

Başak Dolunayları, Balık’ın sonsuz sevgisinin ve derinliğinin kendini maddi dünyada ifade etmesini anlatır. Başak-Balık Ekseni ruhun dünyaya bedenlenmesi ile ilgilidir, doğum yapmış olan her kadın bunu bilir.

İşte Başak’ta seyredecek olan Dolunay da Balık’ın sonsuz ilhamını, ruhsallığını, bitmeyen sevgisini ve aşkınlığını bu dünyada ifade etmemiz, maddeleştirmemiz, somutlaştırmamız için bir kapı açıyor bu gece göklerde…

 

whhh

 

Bu dolunay esnasında Başak Burcu’nun tüm pratik zekasını, aklındakini gerçekleştirme yeteneğini, üstün iletişim kabiliyetini taşıyan Merkür, Okyanuslar Kralı Neptün ile birleşiyor… Derinlerden, rüyaların ve hayallerin geldiği o karanlık ve gizli yerden mesajlar getiriyor bize Merkür.

 

images

 

Başak dolunayındaki avantajlarımızdan biri de Merkür’ün Satürn’den aldığı destek. Merkür ile Satürn arasında sekstil açı var, yani 60 derece. Bu demektir ki biz inisiyatif alırsak, hayalerimizi çok dağılmadan, belli sınırlar ve kurallar çerçevesinde, yapılandırarak ve gerçek dünyanın sınırlarını ve sorumluluklarını da gözeterek gerçekleştirmek mümkün. Satürn gerçeklerden bahseder, gerçek dünyanın, maddi dünyanın ağırlığından…

Başak dolunayları aynı zamanda arınmayla, fazlalıkları atmayla ve sadeleşmeyle de ilgilidir. Sadeleşmek, dolaplarımızda yıllardır duran ve hiç giymediğimiz, kullanmadığımız şeyleri başkalarıyla paylaşmak yeninin, yeni mutluluğun, bolluk ve bereketin kapılarını açar.

Zihinsel arınma da hayatta bizi bloklayan, gitmemiz gereken yoldan alıkoyan yargıların ve düşüncelerin artık bırakılması ve daha güzel bir gelecek için zihnimizde yer açılmasıdır.

 

DSCF4031-004

 

Bu dolunay duygusal arınmayı da beraberinde getiriyor. Yeni bir mevsime, yeni bir bahara hazırlanmak için eskiyi bırakmak ve eski duygulardan arınmak gerekir. Arınmanın ardından özgürlük hissi gelir.

Hayallerimiz, en derin arzu ve isteklerimiz, belki de kalbimizin en derin arzusu göklerden yansıyacak ve hepimiz kendi hayallerimizi gerçekleştirmek, pratiğe dökmek ve arzu ve isteklerimiz üzerinde çalışmak için yeni bir yol farkedeceğiz bu gece dolunayın gümüşi ışıkları altında…

 

Peki ben ne yapmak istiyorum ? Kendimi yeterince tanıyor muyum ?  Ruhumun isteği nedir ? Hangi donanımlara sahibim ? Neyi gerçekleştirmem daha kolay, neler benim için daha zorlayıcı ? Hangi alanlarda mücadele ediyorum ? Bu dünyaya getirdiğim hediye nedir ? Bu soruların yanıtlarını da astrolojik doğum haritasında buluyoruz.

 

Kişiye özel astroloji çalışmaları için iletişime geçebilirsiniz.

 

Sevgiler

Begüm

Lydiansoulwork@gmail.com

 

Başak Burcu 2019

Burcunuza Göre Takı ve Aksesuar Seçimleri

Merkürlüler: İkizler ve Başak

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s