15-16-17 Şubat Haftasonu

Önümüzde kişisel gelişimimiz için değerlendirebileceğimiz güzel bir haftasonu var.

Cuma akşamı 17:00 gibi Ay’ın Yengeç’in yumuşak ve sıcak sularına dalmasıyla başlıyoruz haftasonuna.  Bu haftasonu boyunca Ay, Oğlak’ta toplanmış halde olan gezegenlerin, yani Venüs, Satürn ve Pluton’un karşısından geçiyor olacak. Yengeç-Oğlak aksında kişisel gezegenleri olanlar veya yükselen burcu Yengeç veya Oğlak olanların biraz daha netlikle deneyimleyebileceği enerjilerden bahsediyorum.

Astrolojide karşıtlık demek ikili dialog, ilişki, birileriyle karşılaşma demektir. Örneğin yükselen burcu Yengeç olan biri bu haftasonu karşısında her zaman aradığı gibi güçlü bir kadın bulabilir. Aynı şekilde zaten uzun zamandır karşısına çıkmakta olan kariyerli, güçlü -ya da kendinden güçlü olarak algıladığı- kişilerle tekrar karşılaşabilir belki duygu bağları da kurabilir.

Cumartesi akşamı yine 17:00 gibi Ay ile Venüs arasında karşıtlık kesinleşiyor. Ay-Venüs karşıtlıkları genellikle farklı doğada ve nitelikte olan iki kadının karşılaşmasını gösterir. Güller savaşı de diyebilirsiniz 😉

Venüs Satürn’e doğru ilerlerken Ay da Venüs’ten ayrılıp bu sefer de Satürn ile karşıtlık içine girecek. Ay da Satürn de kendi krallıklarında. Ay, Yengeç’in derin gecesinde tüm duygularını ortaya dökmüş ve denizlerin dalgalarında tatlı bir uykuya dalmışken Satürn de en yüksek dağın tepesinde sarp kayalıklarda kuru, soğuk ve acımasızca sürdürüyor hükmünü…

begum

Pazar günü ise bu enerjileri sindirmek için içe döneceğimiz bir gün olsa gerek. Pazar günü sabah saatlerinde yaşayacağımız duygu yoğunluğu bizi iç dünyamıza döndürecektir. Günlük tutmak, kendimizi tanımak için çalışmalar yapmak, psikoloji ile ilgili konularda çalışmak ve terapi için de güzel bir gün Pazar günü. İnsanın en büyük yolculuğu kendine olandır.

Pazar akşam saatlerinde Ay’ın Aslan Burcu’na geçmesiyle duygular geride kalıyor ve kendimizi, yeni benliğimizi, yeni duygularımızla birlikte Pazartesi sabahı sahneye çıkmak için hazırlamaya başlıyoruz. Pazartesi günü ciddi bir enerji değişimi yaşayacağız: Kiron Koç Burcu’na geçiyor. Kiron sadece Manhattan Adası kadar bir gökcismi -asteroid bile değil!- ama bizler için o kadar önemli ki… Kiron ile ilgili yazılarımı da aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz:

 

Kahramanların Ustası Kiron

Kiron ve Kabullenme Döngüleri

 

Sevgiler

Begüm

Lydiansoulwork@gmail.com

 

 

One thought on “15-16-17 Şubat Haftasonu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s