3 Şubat – 1 Mart: Venüs Oğlak’ta

Jüpiter’in eğlenceli alemi olan Yay’ı bırakıp da Satürn’ün sert ve soğuk diyarına geçiyor Venüs bugün. Hayatımızdaki Venüs konularında belki biraz daha fazla çaba sarf edeceğiz ya da hırslı da olabiliriz. Kendimizi yormamak burada önemli bir kart olarak karşımıza çıkıyor.

Oğlak’ta Venüs her şeyin en yükseğini ister. Boğa’daki gibi en iyisinden ziyade en saygıdeğerini, toplum tarafından onaylananını ister. Boğa için kaliteli ve güzel olması yeter belki bir şeyin, ama  Oğlak’taki Venüs bunlarla yetinmeyecektir. O toplum içinde kabul edilmek istiyor ve sosyal statüsünü bir hayli önemsiyor. Yay’daki eğlence, keşfetme, gezme, mutluluk dönemi bitti; şimdi Venüs toplum içinde ve onu saran kurallar var çevresinde.

Doğum haritasında Venüs’ü Oğlak’ta gördüğümde kişinin ilişkilerinde geleneksel ve toplum tarafından kabul edilen kodları takip etmekten hoşlanacağını tahmin ederim, tabi ki her zaman bu kadar basit olmayabilir her şey. Haritayı her zaman bir bütün olarak ele almak gerekir.

Şimdi Venüs’ün Oğlak’taki seyrine bakalım… İlk önce Zaman’ın Efendisi Satürn ile karşılacak Venüs. Bu sene 14 Şubat süper geçecek gibi görünüyor, haha. Herhalde insanlar parasızlıktan birbirlerine hediye alamaz, en fazla o olur 😀 Zaten hiç sevmem böyle uydurma şeyleri.

18 Şubat’ta Venüs Satürn ile birleşiyor. Venüs konularında neyin zamanı gelip gelmediği meydana çıkacak bu günlerde. Satürn’ün soğuk rüzgarlarından ayrılan Venüs, 23 Şubat’ta Pluton ile birleşecek. Bunlar için verebileceğim en güzel tavsiye orada burada okuduğunuz şeyleri kafanıza takmamanız olacaktır.

Bu dönemi Venüs konularında kendimizle gerçekçi bir şekilde yüzleşmek, gerçeklerin farkına varmak, gerçek değerimizi görmek, kimin bizi gerçekten sevip sevmediğini anlamak ve özdeğerimizi, özsevgimizi yeniden inşaa etmek, kendimizle olan ilişkimiz için emek vermek ön plana çıkıyor. Belki sevgi için, gerçekten ama gerçekten sevdiklerimiz için, kendimiz için, kendi değerimizi anlamak için canımızı dişimize takıp çalışmamız gerekiyor.

Tüm ilişkiler gerçeklik testinden geçiyor. Neptün’ün bulandırdığı denizlerde kayalara çarpmak da iyidir.

Hayatındaki asalakları, gereksizleri, dedikoducuları ve gizli gizli kıskananları atmak isteyenler için de avantajlı bir dönem. Gereksiz yere çektiğiniz, katlandığınız ilişkilerinizi, sözümona arkadaşlıklarınızı kaldırıp atmak istiyorsanız tüm evren sizinle bu ay.

Önemli olan sizin bu enerjileri nasıl deneyimlediğiniz, nasıl değerlendirdiğiniz.  Şu ortada ki Ocak kadar keyifli ve eğlenceli geçmeyebilir Şubat ama bu da demek değil ki kaderimize teslim olup bekleyelim: İnsan her şeyin ölçüsüdür ve karşısına çıkanlardan her zaman ders çıkarmayı bilmelidir.

 

 

Sevgiler

Begüm

Şubat 2019

KADIKÖY

Lydiansoulwork@gmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s