6 Ocak Haftası

Bu haftanın en önemli olayları Pazar sabahı yaşadığımız Güneş Tutulması, haftaiçinde Venüs’ün burç değiştirmesi ve Cuma günü yaşayacağımız Güneş-Pluton kavuşumu.

Güneş tutulmasıyla, yani Oğlak’ta Yeni Ay’la birlikte astrolojik olarak da yeni yıla girdik. Bu tutulmayla yani yeni ayla ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz:

Oğlak’ta Güneş Tutulması: Moria Madenleri

Bu hafta boyunca bu tutulmanın etkilerini deneyimliyor olacağız.

Pazar günü boyunca Venüs hala Akrep’te seyrediyor olacak. Akrep’in son derecelerinde, artık aşk ve ilişkiler konusunda bırakılması gerekenlerin, Ekim ayından beri sürüklenen, bırakamadığımız şeylerin bırakılması gerektiğini söylüyor. Venüs’ün önünde şimdi koca bir döngü var ve Pazartesi günü öğleden sonra Venüs Yay’a geçtiğinde enerji ciddi bir değişime daha uğruyor.

Pazartesi gününe Ay ve Venüs bulundukları burçların son derecelerindeyken başlıyoruz. Bu sabah trafik sıkışıklığına, genel anlamda sıkışıklığa dikkat. İşe geç kalmamak için evden biraz daha erken çıkmak bugün için güzel bir çözüm olabilir. Ben olsa bu sabah etliye sütlüye pek bulaşmazdım. Sabah saatlerindeki sıkışıklık öğleden sonra yerini yepyeni, fresh bir sahneye bırakıyor. Ay’ın ve Venüs’ün hareketli, maceracı, yenilikçi ve rasyonel burçlara geçmesiyle hayata daha pozitif ve geleceğe yönelmiş bir açıdan bakmaya başlıyoruz.

 

Salı sabahı birçokları için işler tıkırında görünse de bir yerlerde birileri güç savaşları içinde. Bu hafta boyunca otorite figürlerinden, kendini bir şey zannedenlerden, karizması olmamasına rağmen kendini otorite zannedenlerden uzak durmak gerekli çünkü zaten onlar ego savaşları içinde gayet yıpranmış halde olacaklar. Kendimizi korumak isteyeceğimiz bir haftadayız ve Salı gününden itibaren bu ortamı ve atmosferi yavaş yavaş hissediyoruz. Günlük olayların kaosuna kapılmadan, iç huzurda kalanlar için güzel hediyeleri var bu haftanın.

 

comet

 

Çarşamba günü Pazartesi’den beri süregelen işler devam ediyor. Çarşamba iyi çalışacağımız, işlerimizi toparlayacağımız bir gün. Perşembe sabahına Ay, Balık’ta başlayacağız. Ay Balık’tayken işler peşinde değil, hayaller peşinde koşarız. Ay Balık’ta büyüyor, yani bu hayallerimizi, vizyonumuzu, konfor alanımızı, evrenselliğimizi, spiritüel tarafımızı beslediğimiz ve büyüttüğümüz iki günün habercisi.

Perşembe ve Cuma günleri işlerle değil, kendimizle, ruhumuzla, sanatçı yanımızla ilgilenmek istiyoruz. Pazar gününden beri içinde olduğumuz değişim sürecini biraz yavaşlatmak ve kendimizle ilgilenmek istiyoruz.

Cuma günü ilginç bir gün. Oğlak’ta, Güneş-Pluton kavuşumu var.  Güneş, göklerde, Pluton ise yeraltında hüküm sürer. Bugün, ışık ve gölge tarafımız birleşiyor. Pluton’dan korkmaya hiç gerek yok. Bugün kendimizle ve varoluşumuzla ilgili yeni sırlara vakıf olabiliriz. Pluton, Eski Yunanca “zenginlik” anlamındadır. Bugün belki de yeraltına inip de kendi hazinelerimizi keşfettiğimiz günlerden biri…

 

 

cvv

 

 

Herkese iyi haftalar,

Sevgiyle,

Begüm

Ocak 2019

KADIKÖY

 

Lydiansoulwork@gmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s