Venüslüler: Boğa ve Terazi

on

Astrolojide Venüs’ün yöneticilik asaleti olan iki burç var: Boğa ve Terazi.

 

Boğa, ilkbaharın Koç’ta meydana çıkan enerjisinin çiçeklerle, tatlı kokulu meltemlerle, piknik yapılan bahar günlerine topraklanmasını anlatır. Çiçeklerin, dağların, ovaların ve ilkbaharda yeşeren her şeyin güzelliğini barındırır Boğa içinde. Bu dişi gücün içinde bolluk bereket akar durur. Boğa, durmayı ve enerjiyi toplamayı sever bu yüzden Boğa Burcu’nda doğanlar ve  yükselen Boğalar kilo almaya meyilli de olabilir. Boğa Burcu madde ile, doğayla, maddi güzellikle ilişkilidir. Baharda yeşeren, çiçek açan, içinde kuşlar cıvıldayan bir bahçedir ve bu bahçe verimlidir de, zamanla meyveler olgunlaşır ve hayat buradan etrafa yayılmaya başlar. Boğa doğal güzelliği, doğanın bize verdiği nimetleri ve güzelliği anlatır. Venüs de elbette bu bahçenin kraliçesi olarak yerini alacaktır.

 

Terazi mevsimine geldiğimizde yılın ortasındayız. Gün ve gece eşit, her şey dengede. Ne yaz, ne kış. Ne yazın kavurucu sıcakları altında pişiyoruz ne de kışın dondurucu ayazında kaçacak yer arıyoruz. Terazi mevsiminde doğada denge hakim. Doğanın Boğa’da zuhur eden güzelliği yaz boyunca Güneş ışıkları altında olgunlaşmış ve şimdi en yüksek halinde, Terazi’nin bize getirdiği güzellik de bu, olgun ve rafine edilmiş, sosyal hayata adapte olmuş bir güzellik. Burada da Venüs, ilişkileri dengeleyen, ilişki kuran ve insanlar biraraya getiren yönüyle ortaya çıkar.

Boğa’daki Venüs çiçeklerin güzelliğiyse, Terazi’deki Venüs şık bir hanımın zerafetidir. Boğa’daki Venüs toprakla, çiçeklerle, meyvelerle haşır neşirdir, Terazi de bu çiçeklerin ve meyvelerin esansından yapılan Parfüm. Boğa bazen tekdüzelikten, rutinden hoşlansa da Terazi beyefendileri her zaman jantidir ve sosyal hayattan, centilmenlikten, hanımlara kapıları tutmaktan çok hoşlanırlar. İşte Venüs Boğa’da maddeyi, Terazi’de de insan davranışını, insanların arasındaki ilişkileri yönetir.

 

Daha fazlası için:

Boğa Burcu 2019

Terazi Burcu: 2019

 

Boğa – Akrep Ekseni

Koç – Terazi Ekseni

 

Sevgiler

Begüm

Ocak 2019

KADIKÖY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s