Jüpiterliler: Yay ve Balık

on

Astrolojide Jüpiter’in yöneticilik asaletine sahip olduğu iki burç var: Yay ve Balık.

 

Yay Burcu, inançları anlatır. Bununla birlikte genişlemeyi, yeni kültürler tanımayı, dünya deneyimininn insanlık tarafından dünyanın farklı yerlerinde nasıl yaşandığını ve anlamlandırıldığını anlamak ister. O bu dünyayı gezmek ve maceralar peşinde koşmak istiyor. Yüksek bir ilhama sahip ve hayata karşı sarsılmaz bir inancı var. Jüpiter burada hem inanç, genişleme, büyütme prensiplerini hem de bilgelik, etik kurallar ve değerler, felsefe ve yüksek bilgi prensiplerini tamamen ifade ediyor. Jüpiter, Yay’ın sonsuzluğunda istediği kadar genişleyebilir. Bu sonsuzluk içinde istediği bilgiye ulaşabilir. Burada diyardan diyara gezip farklı kültürleri öğrenebilir, deneyimleyebilir.

 

Balık Burcu, Yaşam Çarkı’nın sonuncu diyarı. Balık, kendimizi güvenerek bıraktığımız alan. Burası son, isterseniz bırakmayın. Jüpiter, her şeyden çok kendisine inanılmasını ve güvenilmesini ister. Kova veya Başak gibi şüpheci diyarlarda rahat edemez ama ona tamamen inanan ve koşulsuz şartsız teslim olan Balık’a tüm iyi şansı ve nimetlerini sunacaktır. Balık’ın temelinde inanç var. Balık’ın kendini feda etme eğilimi aslında temelde yaptığı fedakarlığın boşuna olmayacağına inanmasını içerir.

Jüpiter Yay’da inanç sistemlerini, Balık’ta da insanın, birey olarak içinde taşıdığı sarsılmaz inancı gösteriyor. Balık’ta kendini bırarak, dünyadan soyutlanarak meditasyonla, içe dönüşle yaşanan içsel deneyimi, Yay’da da dünyaya açılarak, insanların farklı kültürlerini tanıyarak ve farklı kültürlerden, farklı inançlardan insanlarla biraraya gelerek kendini ifade ediyor.

 

Daha fazlası için:

 

Yay Burcu 2019

Balık Burcu 2019

 

Yay-İkizler Ekseni

Başak-Balık Ekseni

 

 

Sevgiler

Begüm

Ocak 2019

KADIKÖY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s