Uranus Boğa’da: Perde I

Uranüs, bir burçta yedi yıl kadar kalır ve geçtiği alanı tamamen değiştirir. Sürprizlerle, bazen şoklarla değiştirir dünyayı. Uranüs’ün Boğa’ya geçmesiyle zaten finansal sistemlerin, insanın madde ve para ile olan ilişkisinini çok ciddi şekilde değişeceğini biliyorduk.

Bugünlerde Uranüs’ün Boğa’ya ilk adım atışını deneyimliyoruz. Bu madde, üretim ve bunun bir uzantısı, ürettiklerimizi kendi aramızda dağıtmak için kullandığımız basit bir araç olan para ile olan ilişkimizi derinden değiştiren bir süreç olacak. Kısa değil, yedi yıl sürecek. Yedi yıl sonunda üretim şekillerimiz, Dünya ve Toprak ile olan ilişkimiz değişmiş olacak. Hatta üreme konusunda da büyük yenilikler gelebilir, tüp bebek gibi insanların da üreme süreçlerini değiştiren teknolojiler daha da gelişebilir.

Uranüs aydınlatır, daha yüksek, daha gerçek bir gerçekliğe getirir bizi. O, ateşi çalıp karanlık içindeki insanlara getiren Prometheus. Önce yeni gelen ateşin ışıkları altında gördüğümüz şey bizi şok eder, ondan kaçmak isteriz, görmemiş duymamış gibi yapmak isteriz ama gerçekler  kabak gibi açıksa da uzun dönemde bunu kabulleniriz. Hayatının değişmesini isteyenler, değişim isteyenler için iyidir Uranüs; değişime açıksanız çok rahat ve mutlu eder sizi. Ancak status quo’dan memnunsanız, değişim sizi korkutuyorsa işiniz var demektir 😉

Sanıyorum ki madde ile olan ilişkimizi değiştirmek üzereyiz. Artık yatan mayışı alıp markete gidip alışveriş etme dönemi kapanıyor olabilir mi ? “Faturaları ödeyecek bir işim olsun da” inancı ortadan kalkıyor olabilir mi ? Artık Toprak ile daha yakın bir ilişki içinde olmak, kendimiz üretmek gündeme geliyor olabilir mi ? Madde, yiyecek, üretim, üreme ve toprakla olan ilişkimizde değişimlere açık olmamız gereken bir yedi yıl içindeyiz. Rahata alıştıysanız bu sizi korkutabilir de ama toprakla uğraşmayı, emek vermeyi ve büyüyen her şeyi seven biriyseniz önümüzdeki dönemin sizi çok mutlu edeceğini düşünüyorum.

Uranüs şimdi Satürn’ü görüyor, yani şu anda yaşadığımız deneyim daha ziyade yokluk, yoksulluk, “ay para kalmadı” şeklinde; sıkışmışlık, sınırlandırılmışlık hissi olabilir. Küçük parayı gösteren Venüs de Uranüs ile karşı karşıya ve sonbahar boyunca böyle kalacak, yine para, konfor, rahatlık, değiş-tokuş ilişkileri konusunda ani aydınlanmalara işaret eder Venüs-Uranüs karşıtlığı. Bu dönemde bahsettiğim konular ekseninde zorlanıyorsanız bir uzmanla çalışmanızı tavsiye ederim.

Bu elbette geçici bir dönem, insan ektiğini biçer.  O yüzden her zaman iyi şeyler ekmek gerek.

Astroloji işte bu yüzden var. Gelecek bizim. Artık balkonunuzda biber mi yetiştirirsiniz, tarlaya soğan mı ekersiniz yoksa yaylada ayran mı sallarsınız bilmiyorum ama üreteceğiz, bu beni çok heyecanlandırıyor 🙂

 

Herkese bolluk bereket dolu bir sonbahar dilerim,

 

Uranüs Boğa’da Perde 2: Yeni Alışkanlıklar

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

 

Eylül 2018

KADIKÖY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s