Kahramanın Sonsuz Yolculuğu: İkizler Burcu

Boğa’nın verimli meyve bahçelerinde dinlenen, karnını doyuran ve yanına birkaç tane de elma alan kahramanımız yoluna devam ediyor…

Artık yol boyunca etrafı keşfetme, dünya hakkında bilgi toplama zamanı. Nerede iyi su kaynakları var, nerede tekrar karnını doyurabileceği ağaçlar var, geceyi nerede geçirebilir ?

Şimdi onun dünyasında merak hakim. Yürürken yolda karşılaştığı tabelaları okuyor, insanlarla karşılaşıp onlarla konuşuyor, bilgi alışverişinde bulunuyor. Kimisine yol soruyor kimisine de başka şeyler. Herkesten bir parça küçük bilgi biriktiriyor, uzun ve derin sohbetlere girmeden sadece kısa konuşmalar yapıyor. Bazen karşılaştığı insanlarla birlikte de yürüyor ama bu da kısa sürüyor.

Sürekli hareket halinde, bir çiçekten diğerine konan bir kelebek gibi. Hareket halinde olduğu için insanlar, köyler arasında mesaj ve mektup da taşıyor. Ulaştığı yerlerdeki insanlarla konuşarak onların dillerini öğreniyor. Kendi bildiklerini insanlara anlatıyor. Burada kahramanımız mantıklı ve analitik bir düşünce yapısına sahip. İlişkilerinde çok bağ kurmadan, sadece yüzeysel ama paylaşımcı bir tavır takınıyor. Burada artık o zihinsel, zihnini, analitik düşünme yeteneğini kullanmayı öğreniyor. Hala yola ilk çıktığı günün saflığı ve çocuksu masumiyetine sahip.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s