Kahramanın Sonsuz Yolculuğu: Boğa Burcu

21 Mart’ta Koç Burcu ile yola çıkan kahramanımız uzun uzun yolları hızla yürüdü, aştı, kendini dünyaya kanıtladı ve bireyselliğini ortaya koydu. Peki şimdi ne yapacak ? Belki bu uzun yol onu yordu ve sadece oturup dinlenmek, kendini doğanın kollarına bırakmak istiyor.

Ulu bir meşenin gölgesinde, çiçeklerle çevriili bir yere serdi örtüsünü ve çıkının açtı. İçinde onu besleyecek, yolculuğa devam etmesini sağlayacak iki elma, bir parça da peynir var. Cebinde de birkaç kuruş parası var, yolda lazım olursa diye. Çok acıkmış… Neşeyle koşturup dururken acıktığını anlamamıştı bile, şimdi karnının nasıl guruldadığını duyuyor ve afiyetle ısırıyor sulu ve tatlı elmayı.

3-apples

Boğa Burcu, Toprak Elementindeki ilk burç. Toprağı, toprağın verimliliğini ve doğanın güzelliğini anlatır. Topraktan edinilen kazançlarla, parayla ilişkilidir. İnsanın bahar aylarında toprak için çalışması, ayrık otlarını temizlemesi, hayvanlarla ilgilenmesi Boğa Burcu’nun zamanına denk gelir. Bu dönemde doğada hayat güzelleşir, çiçekler açar.

Boğa, daha çok kaynak biriktirme derdinde. O enerjiyi toplayıp bundan somut bir şeyler yaratmak istiyor. Madde ile ilgili, ruhsal konular ya da soyut kavramlar onun ilgisini çekmiyor. Buradaki hayatın maddeye bağlı olduğunu biliyor. Onun için lezzetli bir yemek ya da konforlu bir kanepe çok kıymetli. Rahat edebildiği yerde mutlu oluyor, biraz da altını olsun istiyor cebinde.

Burada kahramanımız yiyip içiyor, fiziksel varlığını sağlamlaştırıyor. Bir ağacın altında oturmuş, dinleniyor ve kökleniyor. Etraftan meyveler topluyor, bunları yanına alıyor. Saçlarına takmak için de çiçeklerden bir taç yapıyor.

Yola devam edecek, bakalım bu hikayenin devamında neler var…

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s