23 Aralık Pazar

Dün geceden beri deneyimlemekte olduğumuz astrolojik olay, Yengeç Burcu’ndaki Dolunay. Dolunaylar tamamlanma dönemleridir, bundan on beş gün kadar önce başladığımız işlerin tamamlanmasını, bir neticeye ulaşmasını anlatırlar. Yengeç Burcu beslenme, koruma ve karşılıksız sevgi prensiplerini anlatır. Onun sevgisi sonsuzdur.

Gün içinde yaşayacağımız Ay-Venüs uyumu, Yengeç’in sevgiyle, annelikle ve insanları etrafına toplayıp onların ihtiyaçlarıyla ilgilenme, sevgi ilişkileri kurma yönlerini daha da meydana çıkaracaktır. Yine Yengeç Burcu gibi anaçlıkla, beslemeyle ve sevgi göstermekle ilgili olan Ceres de bu üçgenin içinde, Venüs ile birleşik halde. Bugün Yengeç, Akrep ve Balık Burçları için çok güzel olabilecek bir gün, sonsuz sevgi, ilahi aşk ve anaç sevgi birleşip kusursuz bir uyum içinde akışa geçiyorlar.

Ay’ın karşısında duran Satürn de bu sevginin ve uyumun dünyada maddeleşmesi, hayatlarımızda kalıcı bir yer bulabilmesi için çalışıyor. Belki yıllar önce atılan tohumlar bugün ifadesini buluyor ve çiçek açmaya başlıyor.

Bugün hem sevdiklerimizle, ailemizle biraraya gelmek hem de evde durup meditasyon gibi spiritüel çalışmalar yapmak için güzel görünüyor. Sanatsal yaratıcılık için de harika. Bu dünyadaki ilişkilerin, sevginin içinde de manevi bir anlam olduğunu unutmamak gerekir.

Dolunay ile ilgili çok soru geliyor. Bu sefer dolunay hakkında yazı yazıp sizi yönlendirmek istemiyorum. Bu her şeyden önce çok güçlü bir dolunay. Kendi kendinize bu enerjiyi deneyimlemek ve bunun sizin için ne demek olduğunu anlamaya çalışmak deli bir astroloğun yazdığı yazıyı okumaktan çok daha verimli olacaktır.

 

Sevgiler

Begüm

Aralık 2018

KADIKÖY

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s