Boğa Burcu 2019

-Alo ?
-Merhaba Begüm Hanım, size bir şey sorabilir miyim ? (aşırı kaygılı, paniklemiş ses)

-Lütfen, dinliyorum. (Allahım, neler oluyor ???)

– Az önce astrolojiyle ilgili bir yazı okudum, çok korkutum. Uranüs diye bir gezegen Boğa Burcu’na geliyormuş, çok kaygılandım. – 10 dakika boyunca birsürü korku ve kaygı dolu sözler sözler-

-Ya inanmayın bunlara.

Bilmiyorum neden insanlar geçen yıl böyle bir paranoya yaşadı. Uranüs insanın kendini aşmasını, yeni farkındalıklara ulaşmasını, yeniye ve çok daha iyiye doğru gitmesini temsil eder… Yüksek Akıl’dır. Gündelik aklın ötesindeki akıl. Uranüs’ün temsil ettiği kavramlar olmasaydı hala mağaralarda birbirimize taş atıyor olurduk.

Saftiroz gibi okuduğumuz her şeye inanmamak da bir Uranüs özelliğidir.

Uranüs eleştirel aklı da gösterir. İlüzyonun ötesindeki gerçeği gösterir. Salt gerçekleri göz önüne serer. Ona yalan söyleyemezsiniz ya da onu kandıramazsınız çünkü o her şeyin farkındadır. İnternette gördüğünüz şeyleri okurken Uranüs melekenizi kullanmazsanız  her şeye inanıverirsiniz, inanmayın. Yoksa Uranüs sizi ayıltmak için elektrik şoklarını ya da şimşeklerini size yöneltmek zorunda kalır.

ppp

 

Boğa Burcu, 2019’u sürprizlerle karşılıyor, ya da 2019, Boğa Burcu’nu sürprizlerle karşılıyor. Ani aydınlanmaların ve sürprizlerin gezegeni Uranüs, Mart ayında Boğa Burcu’nda.

Boğa Burcu toprakla ve doğayla olan ilişkimiz. Maddeyle ve parayla olan ilişkimiz. Boğa konularında kendimizle yüzleşeceğimiz, gerekli değişiklikleri yapacağımız yedi yılımız var. Yedi yıl sonunda bambaşka bir yerde olacağız ve bunun nasıl bir yer olduğu tamamen bizim elimizde.

Önümüzdeki yedi yılda madde ile, dünya ile doğa ile ilişkimizi düzeltiyoruz. Doğaya veya doğasına uygun davranmayanlar için zor günler kapıda. Doğaya dönün, toprağa dönün. Hepsi bu.

20 Nisan’da Güneş Boğa’ya geçtiğinde Venüs, 29 derece Balık Burcu’nda olacak. 15 Mayıs’ta da Venüs yöneticisi olduğu Boğa Burcu’na geçiş yapıyor.

Boğa yeniayını 4 Mayıs günü yaşayacağız, Boğa dolunayı da 12 Kasım günü.

 

Sevgiyle,

Begüm

Aralık 2018

KADIKÖY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s