Yengeç Burcu 2019

2019, Yengeç Burcu için bir hayli hareketli ve yeniliklere açık bir yıl. Tutulmalar bu yıl Yengeç-Oğlak Ekseninde gerçekleşiyor, bu da Yengeç ve Oğlak burçları için değişim, eskiyi bırakıp yeniye doğru gitmek, yeni bir başlangıç demek.

Yengeç bizim biraz daha hassas olduğumuz, korumak ve korunmak istediğimiz hayat alanımızı gösterir. Ev, aile, ülke konuları Yengeç Burcu’nun kapsamındadır. İnsanın kendini güvende hissetmesi hayattaki en ilk ihtiyaçlarından biridir. Yengeç Burcu da güvenlik prensibini anlatır. Hem güvenli bir yuvada olmayı hem de bu yuvanın içinde kaynayan bir ocakla, besleyici yiyeceklerle insanın yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilmesini anlatır.

Bu yıl boyunca Satürn, Yengeç’in karşısındaki Oğlak Burcu’nda seyrine devam ediyor. Bu, Yengeç Burcu’na denk düşen hayat alanımızı yeniden yapılandırmak, yeniden inşa edebilmek için iyi bir şans.

Bu yıl Yengeç Burcu’na denk düşen hayat alanımız genişliyor, bu konularda yenilikler, yeni deneyimler karşımıza çıkıyor. Örneğin Yükselen Akrep’ler için yeni öğretmenler, yeni felsefeler ve yüksek öğretimle ilgili konularda güzel, uzun zamandır bekledikleri fırsatlar karşılarına çıkabilir. Yükselen Balıklar da romantik ilişkiler, aşk ve eğlence konularında belki her zamankinden biraz daha fazla şans ve fırsatla karşılaşabilirler.

Ancak Yengeç alanında çalışmak ve bu alanı güçlendirmek de bu yıl yapabileceklerimiz içinde. Satürn işin içinde, çalışmamız, sınırlarımızı zorlamamız gerekir ki bu sürecin sonunda bir şeyler hak etmiş olalım.

Yılın hemen başında, 6 Ocak Pazar günü Oğlak Burcu’nda yaşayacağımız tutulma Yengeç Burcu için de önemli.

2 Temmuz’da 10 derece Yengeç Burcu’dan bir Güneş Tutulması yaşıyor olacağız.

Temmuz ayının büyük bir bölümünde Venüs, Yengeç Burcu’nda seyrediyor olacak. Bu da daha duygusal olduğumuz, daha romantik bir yazın habercisi olmalı.

15 Mayıs’ta Yengeç Burcu’na geçen Mars da Temmuz’a kadar Yengeç’te seyrediyor olacak.

 

Sevgiler

Begüm

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s