17 Aralık Haftası

Son derece yoğun ve güzel bir haftaya girdik. Hafta içinde yaşayacağımız enerji değişimlerini hissederek haftasonu gerçekleşecek olan dolunaya hazırlanacağız… Bu dolunay özellikle Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi burçları için önemli olacak. Yengeç dolunayları çok güzeldir.

 

17 Aralık Pazartesi

Sabah 9’da çalışma haftasına başlarken ufukta Oğlak Burcu yükseliyor. Sıkı çalışacağımız, işleri kontrol altında tutacağımız bir haftadayız. Gün boyunca Ateş Elementi hakim ve bu da neşe, hareketlilik ve canlılık demek! Akşam saatlerine doğru Ay, Güneş ile olan açısına doğru hareket ettikçe daha kolay bir akışkanlık kazanıyoruz.

Venüs ise, Ekim ayında durakladığı yere geldi bugün: 10 derece Akrep Burcu. Su ve Toprak Elementi burçların 10 dereceleri civarında kişisel gezegenleri bulunanlar için iyi haber. Venüs’ün bu yolculuğu sizin döngünüzde neyi ifade etti ? Venüs’ün yeraltına inip geri gelmesi size hangi farkındalıkları kazandırdı ? Son aylarda üzerinde çalıştığınız Venüs konularını gerçekleştirmek için iyi bir gün.

 

18 Aralık Salı 

Salı günü sabah saatlerinde Ay, Koç Burcu’nda ilerlemeye devam edecek. Öğlen 1’de Ay’ın Boğa’ya geçmesiyle yavaşlıyoruz. Sabah saatlerinin hareketliliği yerini sakinliğe bırakıyor. Daha sağlam ve kalıcı adımlar atma isteğinde olduğumuz bir öğleden sonra olsa gerek. Ay, Boğa Burcu’na geçerek Venüs ile de iletişim haline geçiyor. Günün geri kalanının enerjisi geçtiğimiz günlere göre daha durgun ve feminen. Bugün ayaklarımız yere basıyor. Haftanın en ayakları yere basan iki günü Salı öğleden sonra ve Çarşamba zaten.

Merkür ise Yay Burcu’nda olan seyahatinde Jüpiter’e doğru yaklaşmakta, bir haber getiriyor olmalı.

 

19 Aralık Çarşamba

Çarşamba gününe Ay – Venüs karşıtlığıyla başlıyoruz. Eksiklerimizi gözden geçirmek istediğimiz bir sabah olabilir. Elimizdeki en iyi kart o ki, gerçekçiyiz, fazla duygulara ya da hayallere kapılmadan kendimizi değerlendirme şansı veriyor Oğlak’taki Satürn ve Ay arasındaki ilişki. Akrep Burcu’nun tam ortasına ulaşan Ceres bize bu konuda yardımcı olacak ve Boğa’daki Juno da eksiklerimizi kapatmak için ilişkilerden ve ortaklıklardan yararlanabileceğimizi gösteriyor.

 

Christmas Present

 

20 Aralık Perşembe 

İş gününe Ay, Boğa’da başlıyoruz. Ay’ın Pluton’la olan üçgen açısı sabah saatlerinde bize psikolojik güç ve kararlılık vaad ediyor olsa gerek. İçsel gücümüzle bağlantı kurabildiğimiz bir gün. Akşam 6’da Ay, İkizler Burcu’na geçiyor. Ay İkizler’deyken daha sosyal, hareketli ve biraz da kararsız olabiliriz. Ay’ın İkizler’deki bu seyri Yay’daki yoğunluğu karşılayacak.

 

21 Aralık Cuma 

Cuma sabahı çılgın bir telefon, e-mail, konuşma… iletişim yoğunluğu var. Önemli haberlerin alındığı, önemli konuşmaların yaşandığı bir sabah olsa gerek. Bugünün tonu bilgi alışverişi, yazışmalar ve konuşmalar üzerine. Ancak dilin kemiği yoktur demişler, Cuma günü boyunca bu atasözünü  hatırlayıp boş konuşmalardan ve gerçekleştiremeyeceklerimizi vaad etmekten kaçınmak gerek. Sosyal medyada ya da gerçek hayatta gereksiz konuşmalardan ve aşırı iletişimden kaçınarak huzur bulmak da isteyebilir insan ara sıra.

 

Haftasonunu ve dolunayı yeni bir yazıda ele alacağız,

 

 

Herkese iyi haftalar,

 

Sevgiyle,
Begüm

 

Aralık 2018

Kadıköy

 

Lydiansoulwork@gmail.com

 

gingerbread-biscuits-on-christmas-evening-picjumbo-com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s