Terazi Burcu: 2019

Güneş’in Terazi Burcu’na geçtiği 23 Eylül sabahı, Terazi diyarının zarif kraliçesi Venüs de orada olacak, sabah yıldızı olarak. Güneş’ten önce yükselen Venüs için Pallas da deriz, Venüs’ün inisiyatif alan, harekete geçen, bir şeyleri başlatan, aktif halini anlatır bize. Ay da en sevdiği yer olan Yengeç Burcu’nda, yumuşaklık, besleyicilik ve şefkat mesajları veriyor olacak. Aşk ve ilişkiler konusunda hareketli olduğumuz, kendimizi ve sevgimizi iyi ifade ettiğimiz bir Terazi mevsimi olacak belki de.

Felsefenin ve iyi şansın gezegeni Jüpiter, Terazi’ye destek veriyor ancak bu kendiliğinden gelen bir destek değil. Bizim biraz inisiyatif almamızı, ufkumuzu genişletmek için bizim de bir şeyler yapmamızı bekleyen ve ancak biraz harekete geçtikten sonra aktive olacak bir destek. Satürn ise Terazi konularında, yani ilişkiler, aşk, iletişim ve sosyal kurallar, kişilerarası dengeler konularında bizi yeniden yapılandırıyor. İlişkilerimizi yeniden yapılandırmak, eskisinden çok daha sağlam ve kalıcı temeller atmak istediğimiz bir yıldayız.

 

almondblossom

 

Koç’taki seyri süresince Terazi’ye de yıldırımlar atan Uranüs, Mart ayında Terazi’nin de yakasını bırakacak, bundan sonra önümüzdeki 7 yıl boyunca Terazi’ye dokunmayacak.

14 Eylül günü Venüs ile Merkür birlikte Terazi’ye adım atacaklar. Düğün davetiyelerinizi bugün bastırıp yollayabilirsiniz 😉 Merkür 3 Ekim’e, Venüs de 8 Ekim’e kadar Terazi Burcunda.

19 Nisan’da Terazi’nin son derecesinde bir dolunay yaşanacak.

28 Eylül günü de Terazi’de bir yeni ay var. Ay, Güneş’ten ayrıldıktan hemen sonra Satürn ile bağlantı kuruyor olsa da Venüs ve Jüpiter’in uyumu bu yeni ayla ilgili güzel şeyler getiriyor akla.

 

Sevgiyle,

Begüm

Aralık 2018

KADIKÖY

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s