Akrep Burcu 2019

Geçen yıl Jüpiter Akrep’ten geçti ve hayatımızın Akrep alanlarını hareketlendirdi, bu alanlarda çeşitli gelişmeler yaşadık.

Bu yıl Akrep Burcu alanımızda Oğlak’ta ve Yengeç’te zuhur eden enerjileri kullanabildiğimiz takdirde başarılı olacağız. Bu da bizim tarafımızdan bir insiyatif gerektiriyor.

Bu yılın Akrep için en önemli olayı Uranüs’ün, Akrep’in karşısındaki burç olan Boğa’ya geçmesi. Siz mutlu mesut, güzel bir kafede oturmuş sakin sakin kahvenizi içer, Jüpiter’in ikram ettiği cheesecake’inizi yerken durduk yere karşınıza Vikings’teki Floki’nin geçip oturduğunu düşünün. İşte aynen böyle olacak önümüzdeki Uranüs dönemi Akrepler için, bu dönem Mart ayında başlıyor. Ya huzurumuz kaçacak ya da bilmediğimiz yerlere doğru, bir delinin peşinden maceralara sürükleneceğiz. Bundan ne çıkaracağınız, bunun nereye gideceği, bundan ne öğreneceğiniz her zaman size kalmış. Ya içinizdeki güç delisi, bencil Akrep’i arındırır ve bilgeliğe ulaşır ve yeni bir hayat kurarsınız ya da daha yeni dünyaya ulaşamadan Okyanuslar’ın fırtınalı girdaplarında boğulur gidersiniz. Akrep böyle dramatik şeyleri sever. Akreplerin egolarından, güç deliliğinden, takıntılarından arınmaları gereken bir dönem önlerinde. Ancak eskiyi bırakarak yeniye yer açılabilir. Bu dönemde değişime açık olmak yapabileceğimiz en iyi şey.

Akrep her zaman kontrol etme, güç sahibi olma, karşısındakine sahip olma ve yönetme isteğinin farkında olmalı. Eski defterleri kapatıp eskiden beri gelen kin, garez, hıç, diş bileme alışkanlıklarını geride bırakması gerekiyor Akreplerin. Vikings’in bu sezonunda Floki etrafında dönen hikaye de tam olarak bunu anlatıyor zaten.

Akrep’lerin, kendilerinden arınmayı, kendilerini üzerinden tanımladıkları takıntılarını geride bırakmaları gereken bir yıl 2019.

Neptün’ün yıllardır Akrep’e verdiği destek bu yıl da devam ediyor. Teslimiyet, bırakmak ve egonun erimesi bu yıl da Akrep’lere çok iyi gelecek.

 

 

Sevgiler

Begüm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s