Yay-İkizler Ekseni

Yaşam Çarkının en hareketli ve en çok düşünen, konuşan eksenindeyiz. Burada sözler, kelimeler, akan bilgi var. İkizler’in bütün kütüphaneleri dolaşıp herkesten duyduğu, tüm gazeteleri okuyarak topladığı bilgiler; Yay’ın maddi dünya ile maneviyatı birleştiren simyasında bilgeliğe dönüşüyor.

İkizler, kelebek gibi bir çiçekten diğerine uçar. Hareketlidir, dansçıların haritalarında gösterir kendisini. Yüzeyde olanı toplar İkizler. Sabah evinden çıkıp meyve ve şifalı otlar toplayandır. Hayatın devam etmesi ve desteklenmesi için gereken araştırmayı yapar. Yakın çevreyi keşfetmek, ulaşılabilir kaynakları keşfetmek İkizler’in işidir. Yakınlarda bir su kaynağı olmasını istersiniz ve varsa da bunu keşfedecek biri gerekli!

İkizler bu şekilde yakın çevre ile iletişimi, akışta olan, günlük araştırmayı ve iletişimi anlatır. Sosyal medya, günlük gazeteler İkizler’in işidir.

Yay ise öteki tarafta insanın aşkın olanla iletişimi anlatıyor. Ayakları bu dünyada olan centaur’un oku, Galaksi’nin Merkezi’ne çevrilmiş. O bu dünyaya ait olduğunu biliyor ama her zaman daha fazlasını, göksel olanı arıyor. İnsan toplulukları, kültürler arası iletişim, uluslararası ilişkiler Yay diyarında ifadesini buluyor.

İkizler şehir içi kısa yolculukları severse, Yay uzun ve içinde manevi değer olan yolculukları sever. İkizler gazete, günlük haberler okumayı severse Yay benim sıkıcı uluslarası ilişkiler teorisi kitaplarımı sever (ben sevmiyorum). İkizler dedikodu yaparken  de Yay Vedanta’yı okuyordur ve dedikoyu falan duymaz.  İkizler yakın çevresiyle – o ne demiş, bu ne yapmış, kim kiminle konuşmuş, gelmiş, gitmiş, bırakmış, ayrılmış, nişanlanmış, araba almış, çantasını gördün mü ???!!!!! – falan ilgilenirken Yay, Klasik Yunanca’dan çeviri yapıyordur. Unutmamak gerekir ki ikisinin de dil ve dilbilgisi, yabancı dil öğrenme konusunda ciddi yetenekleri var. Bu insanların kitapları çok  kıyetmetli  ve harika kitap koleksiyonları var. İkizler kitaplarını daha kolay ödünç verir.

İkizler, arşivci olabilir. Okumayı ve yazmayı çok sever, kelimeler onun en sevdiği oyuncağı olacak.

İkizler’in boş boş konuşmaları sizi henüz bayıltmadıysa Yay’ın bitmeyen vaazına dayanabilirsiniz belki.  Yay, doğası gereği her şeyi bildiğini zanneder. Bu ciddi bir tehlike, hiçkimse hiçbir zaman her şeyi bilemez. Değişken doğası onun bildiği şeyleri de değiştirir ve “hakikat” takıntısı da bazen bu değişim rüzgarlarına kapılır; Yay sürekli değişen ve onun için kutsal olan bir gerçekliğin içinde bir aşağı bir yukarı gidip geliyor. Yine de Yay, yüksek benliğinde dürüst olmayı sever çünkü o ne olursa olsun gerçeği arar. Gerçekliğin farklı şekillerde deneyimlenmesi, bu dünya hayatının farklı şekillerde deneyimlenmesi onun ilgisini çeker. Böylelikle onun için uzak yerler, farklı kültürler, farklı kültürlerin inançları ve dini pratikleri önemlidir. Hele Venüs de Yay’daysa bu kimse uzak bir kültüre aşık olup gidebilir, büyük ihtimalle de gider. Geri dönecektir.

Kişisel astroloji danışmanlığı ve doğum haritası için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Sevgiler,

Begüm

Aralık 2018

KADIKÖY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s