Venüs Üçüncü Ev’de

Pozitif düşünme yeteneği, incelikli ve kusursuz bir diksiyon, yılanı deliğinden çıkaran dil; İngilizce’de “silver tongue” denir, güzel sözlerle ve iltifatlar yağdırarak etrafına mutluluk yayan insanlar için. İşte bu insanlar, haritalarında Venüs Üçüncü Ev’de olan insanlar.

Haritanızda Venüs, Üçüncü Ev’deyse yazın. Dünyayı bir kenara bırakın, bunları kimin okuyacağını hiç düşünmeyin ve yazın. Eğer yazdıklarınızın kimse tarafından okunmasını istemiyorsanız yazdıktan sonra yırtın atın ya da benim gibi oturun Norveççe yazın. Ne olursa olsun şunu unutmayın ki ifade etmedilmek isteyen güzellik kendini düşüncelerin inceliğinde ve sözlerin örgüsünde gizliyor.

Bu kişi kitaplarını çok sever. Okumak ona mutluluk verir. Saatlerini kütüphanesinde okuyarak geçirebilir. Düşünce dünyasında güzelliği ve mutluluğu tadacaktır. Maddi dünyanın, gün içinde deneyimlediği dünyanın mı yoksa zihnindeki dünyanın mı daha önemli olduğunu siz ona sorun.

Bir haritada Venüs’ün üçüncü evde gördüğümde o kişiye en azından günlük tutumasını söylerim. Çünkü yazmak insanın aslında zamanla ve pratik ederek geliştirdiği bir kas. Kadınların susturulduğu ve düşüncelerinin değersizleştirildiği günümüz dünyasında üçüncü evdeki Venüs’ün ortaya çıkarılıp ışığının parıldamasına izin verilmesi için kişinin kendini sözle ifade etme yeteneğini geliştirmesi gerekebilir.

Olumlamalar ve olumlu düşünme, pozitif düşünce pratikleri burada işe yarar. Zihinle ilgili yapılacak çalışmalar kişinin mutluluğunu arttıracaktır.

 

Sevgiler

Begüm

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s