Venüs İkinci Ev’de

İkinci Ev’deki Venüs, paranın tıkırtısından hoşlanır. O kaynakları biriktirir ve biriktirmekten mutluluk duyar. Koleksiyoncuların haritalarında Venüs bazen ikinci evde görünür. İçinde bulunduğu burcun niteliğine göre objeler biriktirmek, değerli koleksiyonlara sahip olmak isteyebilir haritasında Venüs ikinci evde olanlar.

İkinci Ev, para ve sahip olduğumuz kaynaklar, yetenekler evi. Bizi hayatta destekleyen şeyler işte burada. Bu kişinin kadınlardan destek gördüğünü söyleyebiliriz. Sevgi, ilişki kurma ve insan ilişkileri onun bu dünyaya getirdiği yetenekleri arasında.

Bu kişi güzelliği toplama, biriktirme, birararaya getirme konusunda usta olabilir. İyi bir arşivi, koleksiyonu olmalı. İlişkileri ve arkadaşlıkları da koleksiyon gibi biriktirecektir. Onun birçok eşyası, kıyafeti, takısı olabilir ve bunlardan sıkılmayacaktır. Güzel şeylere sahip olmak bu kişi için önemli bir mutluluk kaynağı. Her şeyin en iyisine ve en kalitelisine sahip olmak onu mutlu eder.

İkinci Ev’deki Venüs insana pratiklik de kazandırır. Onun için havada uçuşan laflar sözler değil, bir şeyin ne kadar işine yarayıp yaramadığı da güzelliği kadar önemli.

İkinci Ev’deki Venüs’ün öğrenmesi gereken de insanlara bir şey verirken karşılık beklememek. Belki vermeyi, hediyeler vermeyi seviyor ama içten içe verdiğinin karşılığını da bekliyor olabilir. Karşılık beklemeden vermeyi öğrendiğinde sonsuz zenginliklerin onun ayakları altına serildiğini fark ediyor.

 

Sevgiler

Begüm

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s