Venüs Beşinci Ev’de

Keyiflerin, eğlencenin, romantik ilişkilerin ve flörtün mekanı olan Beşinci Ev, Venüs’ün neşeli olduğu bir yer. Burada Venüs çok güçlü, çok mutlu ve neşeli.

Sosyal ilişkiler, eğlence dünyası, sahne, insanların eğlenmek ve iyi vakit geçirmek için biraraya geldiği yerler, sanat galerileri, sosyal etkinlikler, kokteyller, davetler, eğlence hayatı… İşte Beşinci Ev’deki Venüs’ün kendini gösterdiği hayat alanı bunlar. Ancak bunlardan çok daha önemlisi, Beşinci Ev, insanın ruhunu ifade ettiği yer, burada yaratıcılık ve özgünlük var. Venüs de sanatı, güzelliği ve yaratıcılığı sever. Ruhunu güzellikle, estetikle ifade eden kimselerin haritalarında görülebilir.

Sosyal hayat, partiler, eğlence burada Venüs’ün ilgilendiği konular olabilir.

Beşinci Ev’deki Venüs daha çok sanatçıların, yaratıcı kimselerin haritalarında görülür. Sahne sanatlarıyla ilgilenen kimselerin haritalarında da olabilir.

Oyun. Oyun oynamak çocuklar için olduğu kadar büyükler için de önemli. Sağlıklı bir insan çalışır ve oyun oynar. Burada oyuncu, hayattan keyif almayı bilen, kendini ve ruhunu neşeyle ifade eden birisi var.

Beşinci Ev’deki Venüs eğer hareketli burçlardaysa dans etmekten hoşlanacaktır. Yükselen Yay’lar içinse Beşinci Ev’deki Venüs spordan ve rekabetten keyif almanın, rekabeti bir oyun gibi görmenin göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Kişi parasını da eğlence için, sevdikleriyle biraraya gelmek için ya da oyunlar, sosyal hayat için harcayabilir.

Eğer haritada Venüs ağırlıktaysa kişinin kendini çok fazla aşka, eğlenceye kaptırması onu için dengelerin şaşmasına neden olacaktır, hayatın sert ve soğuk yüzü de unutulmamalı ve eğlence ve neşe için dahi olsa denge bozulmadan devam etmelidir zamanın içinde…

 

Sevgiler

Begüm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s