Koç – Terazi Ekseni

Koç – Terazi Ekseni’ninin anahtar kelimesi: Denge. Koç’un ilk günü yani 21 Mart’ta gündüz ve gece eşittir. Terazi’nin ilk günü olan 23 Eylül’de de gece ve gündüz eşitlenir. Bazen seansa “en önemli astroloji olayları gündüz ve gecedir” diye başlarım, astrolojinin aslında ne kadar hayatın içinde olan bir şey olduğunu anlatabilmek için. İşte gündüz ile gece arasındaki sonsuz döngü burada eline Denge prensibini alıyor, eşitlik… Gündüz ve gecenin eşit olduğu günleri gösterir Koç ve Terazi. Günler Koç’ta yol aldıkça gündüz, Terazi’de yol aldıkça gece uzar.

Koç Burcu insanı kendini ortaya koyar, kendini rahatlıkla ifade eder, çocuksudur. Oysa ki Terazi insanı hep ilişkilerini, ilişkiler içindeki dengeyi, toplumsal beklentileri düşünecektir. Koç ne kadar çocukça ordan oraya koşturarak bu dünyada kendi varlığını ilan etme derdindeyse Terazi de o kadar herkesin uyum içinde birarada var olması için uğraşacaktır.

Koç kendini, kendi ihtiyaç ve isteklerini dan dan ifade eder, söyler, “ben buradayım” der. Terazi ise başkalarını, başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koyabilir, uyum sağlamak ister. Terazi sürekli bir ruh eşi, bir arkadaş arayışındayken Koç kalkar gider.

Koç sürekli hareket ve aksiyon halinde. Terazi ise güzellikle, estetikle ilgilenir. Koç kendinden başkasını görmezken, Terazi ilişkilerin aynasında görür kendini.

İşte burada Koç’un vurdumduymazlığı ve yüksek enerjisi Terazi’nin tatlı sözleriyle şekilleniyor. Koç, Terazi ile biraraya geldiğinde rekabet etmeyi bırakıp sevdiklerinin, ait olduğu insanların güvenliği, iyiliği için savaşmaya başlıyor.

 

Sevgiler

Begüm

Kasım 2018

KADIKÖY

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s