Akrep’te Yeni Ay: Tırtıldan Kelebeğe

7 Kasım Çarşamba günü akşam saatlerinde Akrep Burcu’nda bir Yeni Ay yaşıyor olacağız.

Son bir yılda, Jüpiter, Akrep Burcundaydı. Jüpiter Akrep dönemi, hayatımızda Akrep temalarının biraz daha öne çıktığı bir yıl oldu. Bu hafta Jüpiter 29 derece Akrep’te, yani Akrep’in en son derecesinde ve Yay Burcu’na geçmek üzere. Jüpiter’in Yay Burcu’na geçmeye hazırlandığı bu dönemde Akrep Burcu’nun ortalarında bir Yeni Ay yaşanıyor.

Bu Yeni Ay’ın teması dönüşüm ve yeniden doğuş. Belki son dönemde daha fazla içe kapandık, dış dünya ile iletişimimizi azalttık. Akrep Burcu’nun süreçleri bir tırtıl’ın kendi etrafında kozasını örüp, bu kozanın içinde haftalarca durarak bir kelebeğe dönüşmesini anlatır. Tatlı bir tırtıldan olağanüstü güzellikte bir kelebeğe dönüşmek nasıl bir şey olabilir ?

 

cattter

Hayatımızdaki derin dönüşüm süreçleri, yoğun etkiler altında kaldığımız, suların derinliği altında ve okyanusların karanlığıda geçirdiğimiz zamanlar işte tırtıldan kelebeğe dönüştüğümüz zamanlar. Bir depresyondan sonra yeniden doğmak… Bunlar hepimizin yaşadığı, hayatın akışı içindeki doğal psikolojik ve sembolik süreçler.

Önümüzdeki Yeni Ay da işte bu yeniden doğuş süreçlerinden biri içinde olabileceğimizi gösteriyor. Tabi ki bu Yeni Ay’ın kişisel haritanızda nereye düşeceği, hayatınızın nasıl bir döneminde olduğunuz, hangi enerjilere açık olduğunuz ve hayatınızın şu anki oryantasonunu da hesaba katarak bu yorumları yapmak gerekli. Tam da bu dönüşüme ve kişisel yeniden doğuşa ihtiyacı olanlar, gerektiği kadar kozasının içinde kalmış ve artık uyanmaya hazır olanlar için verimli bir yeni ay olacak gibi görünüyor.

 

Bu Yeni Ay’ın içinde hayallerimiz var. Yüksek fantazi, ilham ve spiritüel konular bize destek veriyor olacak bu psikolojik yeniden doğuşta. Hayal gücümüz gayet yüksek ve hayal gücümüzün kendini ifade etmesine izin verip vermemek bizim elimizde. Feminen ve Maskülen enerjilerin biribiri ile kusursuz bir uyum içinde uçuşarak aktığını görüyoruz. Tırtıl dönüşümünü tamamladıktan sonra kozasından çıkacak ve hem rüzgarlar kelebeğe yardım edecek hem de kelebek kanatlarını açıp rüzgarlarla birlikte uçmak için gereken cesareti bulacak.

 

 

 

Sevgiler

Begüm

Kasım 2018

KADIKÖY

 

Lydiansoulwork@gmail.com

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s