Merkür Akrep’te: Kapıları Dinlemeyin

Akrep’teki Merkür, küçük, gündelik konuşmalardan hoşlanmaz. O her şeyin derinliğini öğrenmek, bir meseleyi derinliğiyle, en ince ayrıntısına kadar ele almak ister, ne de olsa Akrep ayrıntıda gizlidir.

Duyulmayanları duyar, söylenmeyenleri söyler Akrep Merkür. Konuşulmayanları bilir, söylenmemişleri dinler. Ondan hiçbir şeyi gizleyemezsiniz çünkü ayıplarınızı gizlemek istediğiniz halının altında da yine O var.

Yengeç, Akrep ve Balık, yani Su Elementleri sessizdir. Bazen sular her ne kadar gürleyerek aksa da, Merkür Su Elementi Burçlarda olduğunda sessiz olur, çok konuşmaz ama görür, bilir ve hisseder. Durduk yere bir şey aklına gelebilir, durduk yere olmadık bir şeyden bahsetmeye başlayabilir ve bu tam da söylenmesi gereken, tam da o anda ifade edilmesi gereken şeydir. Sezgiseldir burada akıl ve düşünce, mantık aramaz.

Akrep’teki Merkür kapıları dinler, gizli konuşmaları duyar, Yer’in Kulağı varsa işte odur.

Merkür, Akrep’e girer girmez Uranüs ile karşılaşıyor. Gizli olanın aniden yüzeye çıkması, sırların ortaya dökülmesi, takkenin düşüp de kelin görünmesi demek olabilir bunlar. Kendimizden ne pahasına olursa olsun sakladığımız gerçekler, sırlar, yüzleşmek istemediklerimiz karşımıza çıkabilir. Uzun zamandır oynadığımız saklambaç oyunu küçük bir süprizle sona eriyor, bakalım kim ebelenecek ?

Dürüstlük ve açıklık burada önemli. Kendimize karşı dürüst olmaya ve sorumluluk almaya niyet ettiğimizde, elimizi taşın altına koyabildiğimizde, yardım ve destek bulacağız.

 

Sevgiler

Begüm Asteria

Ekim 2018

KADIKÖY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s