7 Ekim Haftası: Terazi’de Yeni Ay

Herkese Günaydın!

Bu haftaya kapanan Ay’la başlıyoruz. Biraz hareketsiz, içe dönük, yerinden kalkmak istemeyen bir halde olabiliriz. Geç kalanlara kızmayalım 😉 Haftasonu rehaveti kolay kolay atılacak gibi görünmüyor ama Pazartesi sendromu belki de güzel bir haftanın ilk semptomu ?

Salı günü sabah saatlerinde Terazi Burcunda Yeni Ay var. Bu Yeni Ay, güç çekişmelerini gösteriyor. Önümüzdeki dönemde ilişkilerde güç dengesi, manipülasyon, karşılıklılık gibi konular gündeme gelecektir. Uluslararası siyasetin gündeme geleceği bir aya giriyoruz, bu tüm dünya için geçerli.

Çarşamba günü dipten ve derinden, yoğun; bitter çikolata gibi. Ay’ın ve Merkür’ün ele ele vererek Akrep’e girmesi ve burada içine kapanmış Venüs’ü ve Jüpiter’i ziyaret etmesini deneyimliyoruz Çarşamba ve Perşembe günleri.

Perşembeyi Cumaya bağlayan gece Ay, Jüpiter ile kavuşarak kendini görünür kılacak. Bu gece önemli bir gece, en azından duyguların abartılı çıkışı, kendini bir anda ifade etmesi olası. Merkür ile Uranüs’ün karşıtlığı da aslında bugünlerde dilimizi tutmamız gerektiğini ya da tutmakta zorlanabileceğimizi gösteriyor.

Cuma günü boyunca Ay boşlukta. Nefes almak, dinlenmek, haftasonuna hazırlanmak için iyi bir gün, iş hayatında da işte o bildiğimiz “It’s Friday I am in love” Cumalarından biri olacak gibi görünüyor. Akrep’in yoğunluğundan çıkıp Yay’ın rahatlığına varacağız ve bize pek de karışan, rahatımızı bozan olmayacak sanki.

Cumartesi de yine sakin ama keyifli görünüyor.

 

Sevgiler

Begüm Asteria

Ekim 2018

KADIKÖY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s