Ithaka: Derin Doğum Haritası

Deneme sürecindeyiz, sadece yakın arkadaşlarım içindir. 

Ithaka, doğum haritanız üzerinde yapacağım derinlemesine ve uzun soluklu bir çalışma. Doğum haritanızı ve ayrıntılarını anlatan 100 sayfalık bir kitapçığı ve elle çizilmiş doğum haritanızı içerir. Bu kitapçık hayatınız boyunca başucunuzda tutup ihtiyaç duydukça geri dönebileceğiniz, rehber niteliğinde bir çalışma.

Ithaka, insanın ulaşmaya çalıştığı yerdir, evidir. Kendi evine ulaşana dek insanın başına türlü türlü işler gelir. O her zaman bu zorlukları aşar, bazen yardım alır, hem yeraltı canavarlarıyla hem de erdem dolu insanlarla biraraya gelir. Önemli olan bu yolculukta ne olursa olsun hep yuvaya, Ithaka’ya geri dönmeye kararlı olmak…

Bu çalışmada amacım size temel bir astroloji bilgisi ve yaklaşımı kazandırmanın yanında size kendinizle ilgili kadim bilgilere ve geleneklere dayalı bir kavrayış kazandırmak. Benim için astrolojinin en önemli amacı bizlere bundan 2.500 yıl önceki gibi de düşünebilme yetesi kazandırması. Hayatımızı modern bakış açısının yanında, buna ek olarak, eskilerin bakış açısından da görmek bize çok şey kazandırır. Bunu ne kadar gerçekleştirebileceğimizi tabi ki bilemeyiz. Astroloji bir “bilicilik” değil, her şeyden önce bir sorgulama süreci, olaylara ve kendimize deneysel bir yaklaşımla yeni bir bakış açısı kazandıran bir pratik olmalı.

  • Bu derinlemesine çalışmada doğum haritanızdaki semboller, Evler, Burçlar, Gezegenler ve bazı Asteroidler açıklanır. Böylelikle arketipsel sembollerin dizilimi ile hayatınız hakkında sembolik bir resim ortaya çıkar.
  • Bu enerji merkezleri arasındaki ilişkiler yorumlanır. Böylelikle sizinle ve kendinize giden yolculuğunuzla ilgili yorumlara ulaşılmaya çalışılır.
  • Bu hayattaki en güçlü potansiyelleriniz, güçlü yönleriniz belirlenir.
  • Sizin için anlamlı olan nedir ? “Hayatın amacı” dediğimiz şey insan için anlamlı olandır.
  • Geçmişteki ve gelecekteki önemli transitler belirlenir. Geçmişte yaşanan transitler sizinle birlikte tartışılır ve böylelikle astrolojinin nasıl anlaşılması ve astrolojiye nasıl yaklaşılması gerektiği anlaşılır.

 

Begüm Asteria

Ekim 2018

KADIKÖY

2 thoughts on “Ithaka: Derin Doğum Haritası

  1. tam da odysesus un, “dönüş” kitabını okurken…. venüsümün terazide varoluşunu izlerken… yapalım bir seans… hangi yolda buluşalım ;? bodrumda yaşıyorum 5 yıldır… istanbul mu bodrum mu ?

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s