Venüs Gerilemesinde Neler Yapalım ?

 

  • Venüs her şeyden önce spiritüel bir gezegen. Meditasyon, dişil enerji çalışmaları, Karanlık Ay Evresi içe dönüş ve inziva zamanları, Yeraltındaki kaynaklara erişim, egonun bırakılması ve yeni bir benliğin doğması için kapanma evresi… Tüm bu yeraltına inme temasını barındıran spiritüel çalışmalar için güzel bir zamana giriyoruz.
  • Venüs Akrep’te geriliyor. 1981-1986 arası doğumluların natal haritalarındaki Pluton’a dokunacak. Pluton zamanları tırtılın kozaya girip kelebeğe dönüştüğü zamanlardır. Venüs ile ilgili konularda derin inziva ve dönüşüm bu dönemde mümkün olabilir. Ama biz uyaralım: bunlar kolay, ha deyince olacak işler değil, tırtılın kelebek olabilmek için çektiklerini bir düşünün.
  • Muazzez İlmiye Çığ’ın Sümer Tabletleri’nden derleyerek yazdığı ölümsüz eseri Inanna’nın Aşkı bu dönemde okunabilir.
  • İlişkiler çok fazla gündeme gelirse, ilişkilerin kendimizi tanımak için de hayatımızda yer aldığını hatırlamak gerekir.
  • Bir türlü unutamadığınız, arka koltukta boşuna yer işgal eden eski ilişkileri sonsuzluğa uğurlamak için avantajlı bir zaman.
  • Kıyafet, giyim kuşam ile ilgili konuları mümkünse Kasım ortasına, yani Venüs’ün ileri hareketine geçtiği günlere ertelemek iyidir. Venüs gerilemesinde aldığınız bir güzellik ürününden ya da kıyafetten uzun dönemde memnun kalmama riskini unutmamak gerekir.
  • Kalıcı, uzun süre etki bırakacak güzellik, estetik işlerine girmemek gerekir. Saç modelinizi de Venüs gerilemesine değiştirmek salık verilmez. Olanı değiştirmeden    devam etmek veya kalıcı değişiklikler yapmamak tavsiye edilir.
  • Geri dönüp ayaklarınıza kapanacaklar 😛 . Eski ilişkiler, sevgililer, eşler geri dönmek isteyebilir. Buna karşı hazırlıklı olmak, sadece şok olmamak gerekli. Eski ilişkiler gündeme gelirse ne yapacağınıza ilişkin A, B, C planları iyidir. İlişkinizde ne yapmanız gerektiği ile ilgili bir şey söyleyemez astroloji, gerisi size kalmış 😉

One thought on “Venüs Gerilemesinde Neler Yapalım ?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s