30 Eylül Haftası: Venüs Durağan

Akşamyıldızı olan Venüs yavaşladı ve durağanlaştı. Bu hafta Cuma gecesine kadar, Venüs 10 derece Akrep’te durağanlaşıyor. Tabi ki statik bir şekilde durmuyor, Venüs de Dünya gibi Güneş’in çevresinde döner ancak bu günlerde Dünya’dan bakıldığı zaman çok yavaş hareket ediyormuş gibi görünecek.

Afrodit’in yıldızı Cuma gecesi geri harekete başlayacak ve bundan günler sonra da Güneş’e çok yaklaşacağı için görünmez olacak.

Venüs, Cumartesi gününe dek Akrep Burcu’nun 10. derecesinde; her ne kadar rahat etmediği bir burç olan Akrep’teyse de Akrep’in içinde yine kendi kısmi asaleti içinde. Burası Venüs’ün Akrep’te yine de rahat edeceği bir yer olsa gerek.

Venüs Akrep’te: Medea

Yaklaşık bir hafta boyunca kişisel haritalarda 10 derece Akrep alanı ve burayı gören alanlar mercek altında olacaktır. Özellikle de 2 Ekim Salı günü öğleden sonra saatlerinde Yengeç’teki Ay ile Venüs’ün uyumu gerçekten güzel, sevginin ve duyguların rahat aktığı bir zamanı gösteriyor. Feminen gezegenler Su Elementinde rahat ederler.

Perşembe günü ise kendi bireyselliğimizi ifade etmekle gelecek için harekete geçmek arasında kaldığımızda da bu ikiliği yine Venüs’ün yardımıyla çözüyoruz. Bu noktada kişisel gelişimimize ve bu hayattaki ilerlermemize yardımcı olan bir çözüm üretiyoruz.

Venüs’ün durağanlaşması, yaklaşık iki yılda bir görülen, sıradan bir gökyüzü olayı. Ancak astroloji ile ilgileniyorsanız bu hafta biraz gözlemde kalmak, astrolojiyi ve Venüs’ü anlamanıza yardımcı olabilir. Venüs durağan olduğunda Venüs konularında, yani sevgi, güzellik, ilişkiler, kendinizle olan ilişkiniz, para, değerler, özdeğer, özsevgi, sanat… gibi konularda neler yaşadığınızı, neler hissettiğinizi gözden geçirin. Astroloji her şeyden çok yaşayarak öğrenilir. Astrolojiye “dur bakalım başıma ne gelecek bu ay koca bulabilecek miyim acaba” diye yaklaşıp boş umutlar tüketmektense evrenin dilini anlayabilmek için bir araç olarak yaklaşmak daha iyidir.

 

Aşağıdaki video, Dünya ile Venüs’ün Güneş etrafında dönüşünü ve dönerken meydana getirdikleri şekli gösteriyor.

 

 

 

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Eylül 2018

KADIKÖY

Lydiansoulwork@gmail.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s