Merkür Terazi’de: Çöpçatanlar İş Başına!

22 Eylül Cumartesi sabahı erken saatlerde Merkür burç değiştiriyor, yöneticisi olduğu Başak’ta Terazi’ye geçiyor. Bu çok çok büyük bir göksel olay değil, zaten Merkür yılda en az on iki kez burç değiştirir ama bu dönemde Venüs konularının öne çıkacağı bir sonbahara doğru ilerlediğimiz için Terazi Merkür’den biraz bahsetmek istedim.

Sembolik anlamıyla Terazi’deki Merkür, iki sevgiliyi biraraya getirir. Mitolojide Orpheus ile Eurydike’yi buluşturan, kavuşmalarını sağlayan Hermes, buna güzel bir örnek.

Bugün itibariyle Güneş ile kavuşan Merkür, hızla Başak’taki işlerini bitirip birlikteliklerin, beraberliklerin, ortaklıkların, yakın ilişkilerin ve evliliklerin burcu olan Terazi’ye geçecek. Bu demek oluyor ki aklımız, düşüncelerimiz ilişkilere odaklı olacak önümüzdeki haftalarda. İlişkileri konuşacağız, ilişkileri tartışacağız.

Merkür ve iki gün sonra da Güneş, Terazi’ye geçer geçmez Satürn ile karşılaşacaklar. Bu Terazi konularında kendimizi sorgulayacağımızın göstergesi olabilir. Merkür ve Satürn iyi anlaşırlar. İlişkilerde iletişimimizde ne kadar dürüstüz ? Bize ne kadar dürüst davranılıyor ? İstediğimiz kadar sağlam, kaliteli, güven dolu ilişkiler kurabiliyor muyuz ? Bu konuar üzerine yüzleşmeler yaşayabiliriz, Satürn bazen biraz zorlayıcı olsa da onun tek isteği bizim doğru yolda olmamız, dürüst ve doğru olmamızdır. Adalet, hakkaniyet, doğruluk, dürüstlük ve netlik bu dönemde aradığımız şeyler olabilir.

Satürn’ün testinden geçen ilişkiler kalıcılığa, karşılıklı güven içinde sağlamlaşmaya doğru gidebilir.

Önümüzdeki hafta hem ilişkilerimizi hem de kendimizi sorgulayacağız. Daha da iyileşmek, daha da sağlıklı ilişkiler kurmak, daha sağlıklı egolar oluşturabilmek için güzel bir süreç gibi görünüyor.

 

Sevgiler

Begüm Asteria

Eylül 2018

Kadıköy

 

Lydiansoulwork@gmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s