Başak’ta Yeni Ay: Hayalden Gerçeğe

Bugün Başak Burcunda bir Yeni Ay yaşayacağız. Yeni aylar yeni başlangıçlar içindir. Başak Burcu da bir şeyi iyileştirmek, yoluna koymak, tamir etmek, düzeltmek ve bir konu üzerinde düzenli çalışmakla ilgili.

Güneş ile Ay’ın kavuşmasına ve böylelikle Ay’ın yeniden doğmasına Yeni Ay diyoruz. Bu Güneş ve Ay kavuşumunun karşısında bu sefer Okyanuslar Kralı Neptün var…

Neptün, Dünya’yı çevreleyen sonsuzluğu anlatır. Sonsuz İlham’dır ve böylelikle Balık Burcu’nun modern yöneticisi olarak da kabul edilmiştir. Denizde bir tür sonsuzluk hissi var. Madde dünyasının sınırlılığı, sonluluğu ve geçiciliği Neptün için anlamsız. O maddenin ötesinden gelen ilhamı anlatıyor.  Neptün işin içindeyse bu işin içinde hayaller, rüyalar, idealler vardır… İlham vardır, sanatsal yaratıcılık vardır. Venüs de burç değiştirecek, o da Su’ya düşecek. Bol duyguların aktığı yaratıcı ve sanatsal aktiviteler içinde olabiliriz.

 

Güneş ve Ay birlikte Başak’ta; Neptün de tek başına Balık’ta duruyor, karşılıklı birbirlerine bakıyorlar diyebiliriz. Ayrıca, Balık’ın klasik yöneticisi olan Jüpiter de bu karşılaşmaya güzel bir ışın gönderiyor. Satürn’ün de yine Toprak Elementi’nden bir burç olan Oğlak’ta olması bu Yeni Ay için çok iyi. Yani arkamız da sağlam 😉

 

Balık-Başak ekseni işte sonsuz ilhamın sonlu ve geçici bir forma girmesini anlatır. Başak  ölüp ölüp dirilen Balığı kucağında taşır. Tıpkı bir derenin yatağında akması gibi. 

 

Bu Yeni Ay’da ideallerimiz, hayallerimiz, hayatımıza anlam katan şeyler için çalışmaya başlayabiliriz. Kendi deremizin akacağı yatağı hazırlamak için çalışmaya başlayabiliriz. Başak’ın marifetleriyle: yani düzenli çalışmayla, zamanımızı iyi yönetmekle hayallerimizi gerçekleştirmek mümkün olabilir. Bize ilham edilen şey üzerine çalışmak, planlar yapmak bu Yeni Ay’da desteklenecektir. Önümüzdeki haftalarda hedeflerimizi gerçekleştirecek adımlar atıyor olacağız. Bu Yeni Ay’da hedeflerimizi yazmak ve onları gerçekleştirecek adımları ayrıntılarıyla planlamak iyi olabilir. Bunun yanında zaman yönetimi, beslenme ve diet, günlük sağlık, bakım ve hijyen konularında da yenilikler yapabiliriz.

 

Hayatımızı her zaman daha da iyileştirebiliriz.

 

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Eylül 2018

KADIKÖY

Lydiansoulwork@gmail.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s