Aslan’da Merkür Gerilemesi

Bu hafta Merkür, Aslan Burcu’nda gerilemeye hazırlanmak üzere durağanlaştı. Önümüzdeki haftalarda Aslan’da geriliyor olacak.

Öncelikle, Merkür gerilemelerinin bu kadar abartılmaması gerektiğini not edelim. Evet, iletişimde aksaklıklar olabilir, kendimizi çok net ifade edemediğimiz, bazen okuduğumuzu anladık mı ? diye sorduğumuz, anlamadıysak anlayana kadar tekrar tekrar okumamız gereken bir dönem olabilir. İmla hataları yaptığımız bie dönem de olabril.

Geçen yıl bir danışanım yurtdışında büyük bir iş toplantısı organize etti ve bunu Merkür gerilemesine denk getirdi, beklenenin haricinde büyük sorunlar yaşanmadan toplantı başarıyla gerçekleştirildi.

 

Lydian perspektifinden bakıldığında Merkür gerilemeleri harika dönemler. İçe dönüp iç dünyamızdaki algılarla, inançlarla, dünyayı algılayış şeklimizle oynayabileceğimiz zamanlar.

 

Peki Merkür’ün Aslan’da yer altına inmesi ne anlama gelir ?

Aslan, bizim sahnemiz. Doğum haritalarımızda Aslan Burcu’nun durduğu yer hayatta kendimizi ortaya koyduğumuzu, ışığımızı yaydığımız hayat alanını gösterir. İnsanın sağlıklı ve mutlu olabilmesi için yaratıcı potansiyelini kullanması, ruhunu, kendini ifade etmesi gerekir. Birçok psikolojik ve duygusal sorunun temelinde ifade edilmemiş, kullanılmamış yaratıcı potansiyelin yattığı biliniyor.

Merkür önümüzdeki haftalarda bize yaratıcılığımızın önündeki engelleri gösterecek. Kendimizi ifade etmemizin önündeki engelleri gösterecek. Neşe ile aramıza ördüğümüz duvarlar üzerine düşürecek ışıklarını. Bu Merkür gerilemesinde kendi kendimize sorabileceğimiz sorular:

 

  • Kendimi ifade etmemin önündeki engeller neler ? 
  • Neye inandığım için yaratıcılığımı tam olarak kullanamıyorum ? 
  • Solar gücümün önündeki engeller neler ? 
  • Beni tutan ne ? 
  • Hayatımın Kraliçesi miyim ? Eğer değilsem, içeride derinlerde neye inandığım için değilim ? 
  • Kişisel gücümü başkalarına devretmemin nedeni nedir ? 
  • Tacımı nerede unuttum ? 

Merkür unuttuğumuz bir şeyleri bize hatırlatır her gerilemesinde. Bu sefer her birimize ne kadar değerli ve ışıl ışıl olduğumuzu, hiçbir şeyin ruhumuzun ışığını söndüremeyeceğini hatırlatabilir. Yıllar önce bıraktığımız o hobiye geri dönebiliriz, belki araya başka konular girdi ve o dans kursunu bırakmak zorunda kaldın ? Ya da hep oyuncu olmak istedin ama hiç fırsatın olmadı ? İşte şimdi sana kaybolan yılların geri veriliyor, geçmişte bıraktığın tacını giyme zamanı.

Şimdi kanatlı Hermes bizi buna hazırlayacak…

 

cc

 

Kişisel danışmanlık için iletişime geçebilirsiniz. 

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Temmuz 2018

KADIKÖY

Lydiansoulwork@gmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s