Venüs Aslan’da

Venüs sevgiyi deneyimleme kapasitemizi, değer verdiğmiz şeyleri, özdeğer algımızı ve gösterir. Venüs aynı zamanda enerjinin maddeye dönüşmesidir. Venüs ilişkilerimizi, kendimizi süsleyiş tarzımızı, nelerden hoşlandığımızı, nelere para verdiğimizi, nelerin bizi mutlu ettiğini, nelerde konfor ve rahatlık bulduğumuzu anlatır. Kendimizi ve hayatımızı değerli kılmak için nelere ihtiyaç duyduğumuzu anlatır. Özdeğer algımız çok önemlidir. Biz kendimize ne kadar değer verirsek birarada olduğumuz kişiler de bize o kadar değer verirler. Aslında hayatta her şeyin değerini ve sevilebilirlik kapasitesini biz kendimiz belirliyoruz. Bize çocukluğumuzda yüklenen şartlanmalar hayattaki değerimiz hakkında bize çeşitli inançlar yüklüyor. Bu inançları geride bırakıp Venüs’ün bakır rengi saçları gibi ışıl ışıl bir benlik ve hayat yaratmak bizlerin elinde.

 

Venüs, keyif aldığımız konuları da gösterir. Venüs Aslan’da olduğunda özdeğer, keyif, sanat, yaratıcılık gibi kavramları doyasıya yaşamak ister ve kendini göstermek ister. İlgi odağı olmak, kendini toplum içinde göstermek isteyecektir. Yaratıcılığıyla, güzelliğiyle, kendini ve ruhunu güzellikle ifade edişiyle bilinmek, dünyada adını duyurmak isteyecektir. Aslan’ın yaratıcılığı ile Venüs’ün güzelliği, sanatçılığı burada birleşiyorlar. Böylelikle Venüs en ortada durarak yaptıklarının, herkesin nun yaratıcılığının ve yeteneklerinin herkes tarafından takdir edilmesini ister. Kendini ifade etmek kişinin hayatında önemli bir kavram olarak karşımıza çıkar.

 

Venüs ilişkileri ve başkaları ile ilişki kurma şeklimizi, sevgi alış verişimizi de gösterir. Doğum haritasında Venüs Aslan’da olan insanlar karizmatik, tanınmış, kendini toplum hayatında göstermiş ve ilginin merkezinde olan kimselere çekilirler ve bu kişilerde ilişki kurmak isterler. Ancak burada Venüs’ün dikkat etmesi gereken şey şudur ki o, kendi hayallerindeki kişiyi koluna taktığı zaman bu kişi dikkat çekmeye devam edecektir ve bir noktada Venüs’ten daha çok dikkat çekebilir. Böylelikle Aslan Venüs sevdiği kişi tarafından kendiliğinden tahtından edilmiş olur! Bu da onu ikileme sürükler…

 

Venüs’ün Aslan’da olduğu bu dönemde bizler de her sevdiklerimiz tarafından takdir edilmek hem de sevgimizi göstermek isteyeceğiz. Biraz daha fazla süslenmek, eğer tercihinizse altın takmak bu dönemde içinizden gelebilir. Güzelliğin, yeteneklerin ve keyiflerin yaratıcılıkla ifade edildiği ve hak ettiği takdiri gördüğü bir yaz olması dileğiyle…

 

Eğer siz de kendi Venüs Burcunuzu öğrenmek istiyor, Venüs enerjilerini hayatınıza davet etmek konusunda astrolojiden yararlanmak istiyorsanız bizimlele iletişime geçebilirsiniz.

 

Sevgiler,

Begüm

Haziran 2018

Kadıköy

Lydiansoulwork@gmail.com

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s