Yay’da Dolunay: Yeni Bir Macera

29 Mayıs Salı akşamı harika bir dolunay bizi bekliyor. Göklerde oluşacak Su Üçgeni’nden mi bahsedeyim yoksa bu güzelim akışın en tepesinde Venüs ile birlikte parlayacak olan Sirius Yıldızı’ndan mı ?

15 Mayıs’tan beri yaşadığımız gerginlikler, sıkıntılar artık son buluyor, her şeyin  içsel gücümüzün daha çok farkına varmamız için yaşandığını, güvenimizi test etmek için başımıza geldiğini fısıldıyor sanki bu gece Dolunay.

Yay Burcu inanmakla ilgilidir, insanın kendine, dünyaya, insanlığa olan inancıyla ilgili. Son dönemde hayatınızda yaşadığınız olaylar inancınızı mı sarstı ? Güveninize mi zarar verdi ? İşte bu Dolunay’ın gümüşi ışıkları altında daha yüksek bir bilinç sizi bulacak ve açılan bu yaralar şifalanacak.

Son iki haftadır yaşadığınız sıkışıklık, patlamak üzere olmak hissi şimdi yerini yeni ufuklara, daha yüksek bir perspektife, şefkat ve Yüksek Sevgi ile yeni bir yolculuğa hazırlanmaya bırakıyor…

Hobbitköy’den asla ayrılmak istemeyen Bilbo Baggins gibiydiniz ama Gandalf, yani Uranüs, ısrarla sizin kapınızı çaldı ve rahatınızı kaçırdı. Dünyanın en korkunç şeyi -mesela bir Ejderha’nın hazinelerini çalmak- gibi görünen bir maceraya itiyor şimdi sizi hayat. Yolculuğunuz nasıl geçer bilmiyorum, umarım iyi geçer. Sadece şundan eminim ki gidersiniz, dönersiniz ama asla tekrar aynı kişi olamazsınız.

Bu yolculukta yanımızda çok uzaklardaki yıldızların ışığını su dolu kristal bir şişe içinde bize veren Venüs (Galadriel), Sonsuz Okyanuslar’da yolcuk eden Neptün (Círdan) , Şifa ile Zehir’in Kapıları’nda bekleyen iyi kral Jüpiter (Elrond) var.  Ve tabi ki Uranüs, yani Gandalf, bizi bırakmıyor.

 

İşte bizi sıkan bunaltan ve yaralayan hayatı geride bırakıp sonsuzluğua açılıyoruz… Yeni bir Macera başlıyor, bir öncekinin bittiği Eşik’ten…

 

 

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Mayıs 2018

KADIKÖY

Lydiansoulwork@gmail.com

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s