Yedinci Ev: Evlenecek Miyim ?

Geçen ay danışanlarımdan biri, bir süre önce internette rastgele bir sayfada doğum haritasını çıkardığını anlattı. Doğum tarihini girip doğum haritasını çıkarmış ve internet sitesinin otomatik olarak verdiği açıklamaları okumuş. Bu internet sitesinin dediğine göre, haritasının yedinci evi boş olduğu için evlenemeyeceği yönünde bazı bilgiler almış… Tanrım… Haritanın yanlış çıktığına mı yanalım, aslında haritanın yedinci evinin boş falan olmadığına mı yoksa bu bilginin tamamen yanlış ve hatta fantastik olduğuna mı! 🙂

Haritanızda yedinci evin boş olması evlenip evlenmeyeceğiniz hakkında hiçbir şey söylemez. İnsanın evlilik hayatını, eşinin karakterini, niteliğini gösteren bilgiler vardır astrolojide, ama benim bildiğim kadarıyla kişinin evlenip evlenmeyeceği görülemez.

Çok sevdiğim astrolog Kapiel Raaj, danışanlarının evlenip evlenmeyeceğini söylemiyor. Doğrusu budur, söylenmez. Çünkü astrolojide hata payı vardır ve o kişiye “sen evleneceksin” ya da “yok canısı sen evde kalmışsın yaaa” derseniz o kişinin hakkına girersiniz, bu iyi bir şey değil.

Evlilik, ayrılık, çocuk… kadersel olaylardır, insanın kaderinde varsa olur, değilse çok kurcalamamak gerekir.

 

Kariyer yapma hırsıyla dolu olup da kucağındaki üç tane çocukla uğraşan kadınlar var. Her şeyi tamam olup, hayatını buna göre ayarlamış olup da hiç çocuk doğurmamış kadınlar da var. Sevgililerinden, eşinden, ortaklıklarından yana çok şanslı olan kadınlar var. Kocalarından kazık üzerine kazık yemiş ama hala da -yenilmeyen pehlivan güreşe doymazmış- yeni sevgilisi olsun diye uğraşan kadınlar da var. Anlayacağınız dünyanın bin türlü hali var.

Ben geleneksel evliliklerden yanayım ve evliliğin, çocukların, toplumun temel çekirdeğini oluşturduğunu biliyorum çünkü yıllarca sosyoloji okudum, hem lisans hem de master seviyesinde.

“Evlenecek miyim ?”, “Evde mi kaldım?” soruları astrolojinin yanıt verebileceği sorular değil. Ancak bu sorular ve korkular sizi içinize döndürür. Sonunda sizi tahmin dahi edemeyeceğiniz kadar büyük hazinelerin beklediği içsel bir yolculuğa çıkarır. Bu yolculukta kendinizi tanırsınız. Kendiniz olmayan parçalarınızı da… İlüzyonlarınızla, korkularınızla yüzleşirsiniz… Bu yolculuk sizi öyle bir değiştirir ki artık eski siz olamazsınız, tanımadığınız adamlardan düşecek sevgi kırıntıları için gözyaşı döken Küçük Kibritçi Kız bir bakmışsınız ki değişmiş, dönüşmüştür… Kendi ocağına, kendi salonuna, kendi sıcaklığına, kendi hayatına sahip, kendi ateşiyle ısınan kocaman bir kadın olmuştur. İşte astroloji size bu yolculukta yardım eder. Ne dersiniz ?

 

Kişisel danışmanlık için: Lydiansoulwork@gmail.com

 

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Nisan 2018

KADIKÖY

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s