Koç Burcu

Şimdi kimse kusura bakmasın ama Koç benim en sevdiğim burç. Neden mi ? Çünkü en çocuksu, en heyecanlı, en naif, en neşeli ve en kolay harekete geçen odur. Kendisinin heyecanı ve duyguları saman alevi gibi olsa da her zaman empati, çocukça bir arkadaşlık duygusu içindedir. Hayatınızdaki Koç’ların değerini bilin ve onlar olmadan dünyanın ne kadar da monoton ve sıkıcı bir yer olacağını unutmayın.

Koç, kişinin özbenlik arayışını ifade eder. Hayata karşı büyük bir cesaret ve yüksek bir motivasyonu olsa da içten içe kendinden emin olmayabilir Koç insanı. Tabi ki yıllar geçtikçe kazandığı deneyim ve olgunlukla insan asıl doğasının farkına varmaya başlar ancak bu seviyeye ulaşana dek Koç kendini sürekli test ediyor olacaktır. Ne de olsa Koç, maddesel fiziki formun yaratılmasından önce tezahür eden zihinsel ışıktır, insanın aklına yeni bir fikir geldiğinde duyduğu heyecandır.

Onun aklı fikri harekete geçmektedir. Bedeni, zihninin hızına yetişemediği için fiziksel dünya ile içsel dürtü ve ilhamları arasında bir denge arayışında olacaktır. Bu birlikteliği sağlamayı öğrenmesi gerekir. İçsel enerjileri ile dış dünyayı birbiri ile uyumlu hale getirdiğinde hayatı çok daha kolaylaşıp güzelleşir.

Koç Burcunda doğan bir insan, onun alevlerini söndürmeden taşıyabilecek birine ihtiyaç duyar. Ona harekete geçmesi konusunda destek olacak ve duygusal güven sağlayacak ruh eşini bulduğunda ise Koç eşine sadakatle bağlı olacak ve bu kutsal evliliği özünden gelen yaşama ateşiyle besleyecektir. Ailesine kendilerini ifade etmeleri ve bireyselliklerine kavuşabilmeleri yolunda destekleyici olacaktır. Onlara inandıkları şeyler uğruna savaşmayı ve kendi seçtikleri yolda başarılı olmayı öğretecektir.
Ailesine destek olabilemek için ona özgürlüğünü kısıtlamayan bir iş gerekir ona. Koç  buraya sürüye takip etmek için değil, bize liderlik etmek için gelmiştir. Koç’un mesleği ona kendini ifade etme özgürlüğü vermeli. Rekabet ona iyi gelir. Engeller onu uzun süre geride tutamayacaktır, boynuzlarıyla kırıp parçalar engelleri. Rekabetten ve mücadeleden keyif alır.

Koç Burcu aynı zamanda tohumların filizlenmesini anlatır. Yeni olan her şeye ilgi duyar. Yeni icatları, yeni fikirleri ortaya atan insanlar da Koç Burcundan çıkmıştır.

Sporcular, yeni bir şeyi başlatanlar, yeni fikirler öne süren yazarlar genellikle Koç Burcuyla ilişkilendirilir.

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Nisan 2018

KADIKÖY

 

One thought on “Koç Burcu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s