Aslan Burcu

Burçlar içinde en yücegönüllü, cömert, bazen en fedakar, en sevgi dolu olanıdır Aslan. Onun ruhu merhametle doludur. Bir Aslan’dan yardım istediğinizde sizi  geri çevirmez.

Aslan, Ateş Elementi’nin sabitidir: sönmeyen alev. Cesareti olmayan kimseler ne de olsa hiçbir zaman yeterince parlayamazlar, arasıra kendilerine gelip gibi olup biraz hareketlenseler de bu çok uzun sürmeyecektir; oysa ki Aslan’ın ateşi asla sönmez. Aslan’ın alevlerinin niteliği onları neyin beslediğiyle yakından ilişkilidir. Tam gelişmemiş Aslan, kendi egosunun gücüyle yanar ve bu da pek kendisinin dışına çıkamayan birini yaratacaktır. Az gelişmiş Aslan tipinde yönetme güdüsü kendini güçlü ama zarar verici biçimde gösterir. Kendi merkezine doğru olan yolculuğunun daha ilk evrelerinde olan Aslan’lar çok iyi emir verirler ve dediklerini harfiyen de yaptırırlar ancak harekete geçmeden önce aşkın olana, kendilerinden daha büyük ve bilge olanlara danışmayı gözardı ederler. Bu da onların başarısızlığı için zemin hazırlayabilir.

Daha gelişkin ve kendi merkezine yakın duran Aslan’lar Güneş’in güçlü ışınları altında yürürler. Onlar ilhama sahiptir ve erdemlerinin farkına vararak kalpten, sevgi ile liderlik ederler.

Aslanlar duygusal anlamda yumuşak kalplidirler. Aşırı cömert ve aşırı merhametli olabilirler. Birisi onlara kendini rahatlıkla acındırabilir ve bu şekilde onların merhametini ve iyi yürekliğini kullanarak onları manipüle edebilir. Dikkat! Dikkat!

Aslan Burcu’nun yöneticisi Güneş’tir. Bu yüzden Aslan’lar girdikleri ortamda hemen fark edilirler. Onlar sevgi dolu oldukları gibi çok da sevilirler ve bu sevginin etraflarındaki kimseler tarafından sürekli ifade edilmesini isterler.

Bir Aslan size bir iyilik yaparsa dönüp teşekkür etmeyi sakın unutmayın. Ya onunlasınızdır, onun kanatları altındasınızdır, ya da değilsinizdir.

 

Aslanları görün. Sevin, sevdiğinizi gösterin ve biraz daha uzun alkışlayın.

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Nisan 2018

KADIKÖY

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s