Kadın İçe Döndüğünde…

Bir kadın iç dünyasına döndüğünde gizli hazinelerini arar, bulur da. Hiç bilmediği karanlık diyarlara yürür sönmeyen ışığıyla. Gölgeler kaçışır önünden. Onun cesareti birçok korkağı ta uzaklardan korkutup kaçırır.

Bir kadın içeri döndüğünde artık kendi alanındadır. Onun bunun dırdırları, boş konuşmaları duyulmaz bu kutsal yerde. Sadece sessizlik ve mum ışığı hakimdir. Burası bir bahçe de olabilir, sarkıtlarla örülü bir mağara da, nilüferlerin açtığı bir göl kenarı da. Burası sadece ona ait, kimsenin gelmediği bir yer olmalı.

Bu onun Karanlık Ay’ıdır. Herkesten gizli, perdeler arkasında durup gölgeler içinde, sadece hissettiği, kendini yenilediği Sessizlik’tir. 

Burada yatar işte gizli hazineler. Kişisel güç buradadır, sessizliğin içinde hafifçe sallanır. Biraz dinlenince, aslında çiçeklerle ve ağaçlarla bir olduğunu anlar. Onun tüm ihtiyacı günlük hayattan uzaklaşmak, onunla ilgisi olmayan şeylerden biraz olsun kafasını alabilmektir.

Sahi, neden bu kadının dünyası onunla ilgisi olmayan şeylerle dolu ? Çalıştığı şirket, hayatındaki gereksiz insanlar, gereksiz trafik, anlamsız kavgalar ? Bunların onunla ne ilgisi var ? Belki de hayatı artık dolmuş bir çöplük gibi patlamak üzeredir ? Neden bu kadar çöp biriktirir ki insan ? Hiç!

Çöplerden ve seni olduğun yere bağlı tutan şeylerden kurtulma vaktidir belki. Bunu içe dönmeden bilemezsin. Önce içe dönüp, kendini dinlemelisin. Sonsuz sessizliğin dayanılmazlığında bulacaksın senden çalınan her şeyi. Kişisel gücü, derinliği, neşeyi ve mutluluğu. Aradığın her şey her an seninle, sadece onları duyacak, görecek, deneyimleyecek zamana ve alana ihtiyacın var.

 

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Nisan 2018

KADIKÖY

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s