Sen Eksik Değilsin Ki…

Sen eksin değilsin. Şu anki halinle tam ve mükemmelsin. Evet, duyuyorum, dünyanın seni kabul etmediğini, fazla kilolu olduğunu, saçlarını beğenmediklerini düşünüyorsun. Ya bunlar seni değersizleştirmek ve kullanmak için uydurdukları sanrılarsa ?

Bugün birçok arkadaşımın kendilerinde bir “gariplik” olduğunu düşündüklerini görüyorum. Sevilmediğimiz, istenmediğimiz hayatlar yaşıyoruz. Bizi istemeyen bir dünyanın içine kendimizi sığıştırabilmek için sirk hayvanları gibi taklalar atıp duruyoruz.

Peki, değer mi ?

Bundan nasıl kurtulurum ?

Aslında kurtulmak çok basit ama biraz cesaret istiyor: şu anda, şu içinde olduğumuz anda gerçekten, tüm içtenliğinizle kendinizin tam ve kusursuz olduğunu fark etmek. Hayır, binlerce insanın yaptığı gibi içten içe kırıklarla dolu olup da “ben harikayım” demek değil, bu zaten anında fark ediliyor, olmuyor. Sessizce, bütünlük içinde olduğunuzu kendiliğinden fark etmek ve bunun karşısında hiçbir şey yapmamaktan; var oluşunuzu tepki vermeden sessizce ve yücelikle kabul etmekten bahsediyorum.

Kendi içinizde duran gücü kabul ettikçe, onunla yüzleşmeye cesaret buldukça aslında pek bir şeye de ihtiyaç duymadığınızı fark edeceksiniz. Bilincinize gelmeye çalışan farkındalıklara ve enerjilere alan tuttukça her şey daha da kolaylaşacak, sıkışmışlık hissi dağılacak.

 

Sen bu halinle tam ve bütünsün. İyileştirilmene gerek yok. Sadece yaratıcı potansiyelini çok daha iyi kullanabilirsin. Bu da kendini tanımaktan geçer. Asıl benliğinle kişiliğini karıştırmamalısın. Asıl benliğin belki seni çağırıp duruyor ama sen onun ışığından ve sıcaklığından korktuğun için kötü ilişkilerde, sonuç vermeyen denemelerde harcayıp gidiyorsun zamanını ?

Peki artık sürüklenmekten bıkmadın mı ?

 

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Nisan 2018

KADIKÖY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s