Astrolojide Evler: Onuncu Ev

Onuncu Ev’de, topluma ne verdiğimizi ve bunun karşılığında toplum içinde nasıl göründüğümüzü gösterir. Onuncu Ev, en önemli evlerdendir, insanın hayatının gittiği yönü, yaratmakta olduğu geleceği işte buradan görürüz. Kişinin kariyeri, topluma yaptığı katkı işte burada saklıdır. Kişi topluma yaptığı katkı kadar başarılı olacaktır. Bu evde olan gezegenler eğer iyicillerse kişinin kariyerine avantajlı bir şekilde başlayıp kolaylıkla hedeflerini gerçekleştireceğini gösterir bize. Yükselen Burç’ta gördüğümüz potansiyelin ne kadar gerçekleşebileceğini işte Onuncu Ev’deki burç ve gezegenler sayesinde görürüz.

Haritanın tümündeki enerjilerin nasıl birleşip ortaya çıkacağını ve toplum hayatında kendini ifade edeceğini Onuncu Ev gösterir. Onun Ev, potansiyelimizi ve gerçekten elimizde olan kaynakları biraraya getirir. Potansiyellerimizi ve kaynaklarımızı Altıncı Ev’deki çalışma şeklimizle birlikte işimiz haline sokar ve bu da sonunda bizim kariyerimiz olur. Bunlar da dünyada başardıklarımızı ve aldığımız sorumlulukları gösterecektir.

 

Kişinin hayatında rol alan otorite figürleri de Onuncu Ev’dedir. Kişinin otorite ile, toplum kuralları ile nasıl ilişkiler içinde olduğunu anlatır bu ev.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s