ASTROLOJİDE EVLER: ON BİRİNCİ EV

On Birinci Ev, insanın tüm insanlığa açıldığı yerdir. Birinci Ev’den buraya dek hayatta kendimizi ifade ettik. Evliliği, dönüşümü yaşadık; hayat felsefemizi kurduk ve topluma katkımızı yaptık. Şimdi ise tüm insanlığın bir parçası olduğumuzu ve tüm insanlıkla bir olduğumuzu anlama zamanı. Küçücük bireyselliğimizi geride bırakma zamanı.

 

Internette tanıştığınız, hayatta belki asla yüzyüze gelemeyeceğiniz ama her gün konuşup dertleştiğiniz o tatlı arkadaşınız işte bu evde. Sosyal medyada bir paylaşım yaptığınızda kimin göreceğini biliyor musunuz ? Tabi ki hayır. İşte tüm insanlıkla paylaştıklarımız, insanlığın ortak bilincine yaptığımız katkılar burada.

 

İnsan grupları, arkadaşlar, hayaller, umutlar ve dilekler burada. Burası İyi Ruh’un evi; burada paylaşıldıkça çoğalan vizyonlar ve umutlar var. Bizden daha büyük olan şeyler burada. Burada kendimizi ifade etmenin yeni yollarını buluyoruz ancak bu sefer kendi imkanlarımızla, kendi sınırlarımız içinde değil, evrensellik prensibiyle hareket ediyoruz. Egoyu geride bırakarak zannettiğimizden çok daha fazlası olduğumuzu fark ediyoruz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s