Oğlak’ta Yeni Ay: Kraliçe ile Savaşçısı

Bu sabah erken saatlerde Oğlak’ta yeni ay yaşadık; Ay, en karanlık gecesinin ardından Venüs ile birleşti, astroloji dilinde buna “Venüsyen Yeni Ay” diyoruz. Uzun zamandır süregelen Akrep – Oğlak ittifakının kreşendosunu yaşıyoruz, Akrep’teki savaşçı Mars, Ay’a ve Venüs’e müthiş bir destek veriyor bugün.

Bu aynı zamanda Şubat ayı boyunca yaşayacağımız tutulmalardan önceki yeni ay. Tutulmalar döneminin kapısı açılıyor ve şimdi hepimiz yoğun bir değişim evresine giriyoruz.

Şimdi durun ve düşünün. Bugüne kadar kadınlığınız nasıl parçalandı ? Kimler karanlık kadın oldu hayatınızda, kimler melek ? Kimler aldı yürüdü: iş, kariyer, meslek, zengin koca, çoluk çocuk sahibi oldu ? Kimlerin düzgün düzenli bir hayatı var ve tüm bunlar karşısında siz sadece bir kaybedensiniz ?

helen

Siz ideallerinizin, sizin için doğru olanın, yüksek olanın peşinden koşarken, herkesin iyiliği için çalışırken hangi karakterdeki insanlar sepetlerini doldurdu, her şeye sahip oldu ?

En son ne zaman “ben yeterince kadın değilim” dedik ?

Peki, on yıl önceki durum nasıldı ? Bugün başarılı görünen kimseler kendilerini hiç başarısız, zavallı, şanssız olarak tanımlamışlar mıydı ?

Peki neden hep senin güvenin düşük, neden hep sen ihtiyaçlarını ve isteklerini erteliyorsun ? Gözlerinin gördüğü dünyada senden başka herkes isteklerine erişirken, her şeye sahipken neden sen hep böyle nal topluyorsun ?

Bugün, işte bu soruları sormak için iyi bir gün. Hem büyülü Ay, hem zengin Venüs hem de güçlü Mars sizinle. Akrep – Oğlak ikilisinin en önemli konularından biri Güç’tür. Kişisel gücünüzü her kime devrettiyseniz geri alabilmeniz için bir kapı açıldı bu Yeni Ay’da.

Unutmayın, yanınızda hem Morgaine (Ay)  hem Guinevere (Venüs), hem Arthur (Güneş) hem de Lancelot (Mars) duruyor.

 

Jungcu yaklaşımda biz, gördüğümüz dünyanın kendi iç dünyamızın bir yansıması olduğunu söyleriz. Bu demektir ki o hep işi rast giden, imkanlara sahip arkadaşınız da sizin bir parçanız. Sadece unuttuğunuz bir parçanız ve bu kişi hayatınızda işte tam da bunu hatırlatmak için var.

 

Sevgiler,

Begüm Asteria

KADIKÖY

Ocak 2018

Kişisel Danışmanlık için: 
Lydiansoulwork@gmail.com  

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s