Akrep’te Yeni Ay: Karanlıkta Yürümek

Bu Cumartesi öğleden sonra Akrep Burcu’nda bir Yeni Ay yaşayacağız. Son haftalarda bir hayli yoğun Akrep enerjileri deneyimlemekteyiz, iki hafta önce ortalığı birbirine katan, derinleri aydınlatan Dolunay’dan sonra şimdi de Yeni Ay ile Akrep, kreşendosunu yapıyor.

Enerjiler, odak, dikkat içe dönmüş halde. Pluto ile Mars çatışıyorlar, “benim istediğim” olacak diyor Mars, Pluto da “senin istediğinin olabilmesi için benim planlarıma ve tasarladığım resime uyması gerek” diye diretiyor Pluto. Bu durumda yapılabilecek tek şey teslim olmak. Karanlığa güvenmek. Bilinmeyenin içinde sakladığı hazineleri hatırlamak ve sadece inanmak. Ne bilgi, ne sezgi ne de başkalarının süper parlak düşünceleri kurtarır bu karanlıktan bizi. İnanç ve güven test ediliyor, kolay değil.

Bugünlerde zorlanıyorsanız bu karanlık ay zamanını iyi değerlendirin. Dinlenin. Bol su için. Kendiniz için ufak iyilikler yapın. Meditasyon ile bilincinizi temizleyip konsantrasyonunuzu arttırın.

Her yıl bu mevsimde dünya yenilenmek üzere yok oluyor. Ağaçlara bakın. Yapraklarını iyice dökmediler mi ? İşte bizden de istenen bu, üzerimizde taşıdığımız artık solmuş çürümüş yaprakları bırakmak. Zaman onlardan harika gübreler yapacak ve mevsimi geldiğinde tekrar yeşerecek dallar.

 

or

Şimdi karanlıkta Orpheus’un Eurydike’si gibi yürüyoruz. Elbette çıkacağız buradan, Güneş tekrar doğacak.

Yeter ki arkamıza bakmadan yürüme cesaretini gösterelim…

 

 

Venüs Akrep’te: Medea

Akrep’in Kapıları

 

 

Sevgiyle,

Begüm Asteria

Kasım 2017

KADIKÖY

 

Bizi takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s