Oğlak’ta Dolunay: Hazine Avcıları

Son dokuz yılda hayatımız ne kadar çok değişti. On yıl önce elimizde olanlar artık yok.
Güvendiğimiz dağlara kar yağdı, o yağan karlar eriyip seller oldu ve elimizdeki her şeyi aldı götürdü. Bu derin değişimlerin ve kökten sökülmelerin habercisi Pluton’un Oğlak’a geçecek olmasıydı ve işte biz dokuz yıldır yaşadığımız değişikliklerin bir kısmını Oğlak’ta devam eden Pluton’un bize gösterdiğini biliyoruz. Bu değişim dalgalarına kayalıklar gibi direndiyseniz bu sizi sıkıntıya sokmuş olabilir. Oysa değişime ayak uydurmaya, kendinizi dalgalara bırakıp derinde olan bitenin sizi götürmesine izin verdiyseniz, yani büyük dönüşüme teslim olduysanız bunun ödüllerinin bazıları bu dolunayda yüzünü göstermeye başlayacaktır.

***

Önümüzde çok da kolay geçecek bir haftasonu var diyemiyorum. Bazılarımız kendi kendine koyduğu tanımlamalarla, “olmazsa olmaz”larıyla, kabullenemedikleri ile yüzleşiyor. Çok azımız da
içini, içindeki karanlığı dinlemeye ve karanlıkta yürümeye alışık olduğu için şimdi dolunayın ışığı  ile çok daha derinlere dalıp içsel gücünü keşfediyor.

***
Sıkıntılı günler geçirmekte olanlar, depresyondakiler, değişim ve dönüşüm evrelerinde olanlar, bir
dönemi sonlandırıp yeni bir döneme geçmek isteyenler, değişmek isteyenler için iyi haberlerim var. Tutunanlar, düzene sırtını dayamışlar, değişimden, yüzleşmekten, sorgulamaktan kaçınanlar için de  çok kötü haberlerim var. Pluton acımasızdır. Oğlak’ın karanlığında yani kışın donmuş toprağın  altında uyuyan tohumların efendisidir. Olanı değil, olacak olanı sever. Sonsuz potansiyeller saklıdır yer altında ve yer üzerine çıkabilmeleri için olanın dağılıp çözülmesi gerekir. Bu yüzden dünyadaki her şey geçicidir ve değişim en büyük kurallardan biridir.

***
Pluton yıllardır zaten bu dediklerimi hepimizin hayatının belli bir alanında yapıyor. Tüm dünyada da var olan yönetim sistemlerini, toplum düzenlerini kırıyor. Bu dolunayda yapılabilecek en iyi şey son dokuz yılda hayatınızın hangi alanında iki yakanızın biraraya gelmediğine bakmak. Cesaretle, dolunayın serin ve nemli ışığında kendi kendine bakabilmeli insan. Yüzleşebilmeli. Neyi bırakması
gerektiğini, artık neyin geçtiğini görebilmeli. Bırakılması gerekeni bıraktığımızda Güneş, Yengeç’in
sonsuz sularından getirecektir ölenin yerine doğacak olanı.

Sevgiyle,
Begüm
Bodrum

Temmuz 2017

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s